Forum Sitesi Taşımacılar Servisçiler Otobüsçüler Şöförler

Gönderen Konu: Firmaların Şirketlerin Emekli Şöför Tercih Etmesinin Sebepleri Nedenleri?  (Okunma sayısı 195 defa)

turizmtasimacilik

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Advertisement
Firmaların Şirketlerin Emekli Şöför Tercih Etmesinin Sebepleri Nedenleri Nelderdir? Neden servis taşıma firmaları hep emekli şöför arayışındadır?

Emekli dayılarım zaten maaş alıyorsunuz piyasayı artık gençlere bırakın millet sizin yüzünüzden gençlere iş vermiyor emekli emekli emekli bune be kardeşim.

turizmtasimacilik

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Ramazan Uysal Mehmetim haklisin kardeşim ama emekli maasi iyi olsa kim sabahın köründe kalkmak ister sende emekli olunca anlarsın

Mehmet Dündar Abim sen benim büyüğümsün ama şu piyasaya bakınca hepsi emekli benim arkadaşım 2 3 aydır işsiz nereye iş görüşmesine gitse adamlar yaşın genç araba veremeyiz diyorlar neymiş gençlerin kanı kaynıyormuş çok kaza yapıyorlarmış demek istediğim araç sahiplerinin şunu kafasından atması her genç bir değil beş parmağın beşide bir değil.

Halil İbrahim Şahin İhtiyacınız olabilir çalışmaya ama piyasayı düşürmeyin,şu anki ortamda şöför maaşı 3.000 tl olmalı aşagı olamaz veremeyen çalıştırmayacak,satacak arabasını,bir aracın taşidığı yolcular için ödenen para arabacıyı zengin eder o maaşıda verebilir,arabacı düşünecek benim arabam ne iş yapiyor kimi taşiyor taşinan yolcunun parasını kim ödüyor,NEKADAR Ödüyor ???? Benim elime ğeçen ne bu hesabı yapacak pastanın çegreginemi yapiyom bu işi diyecek 4 te 3 ü nereye gidiyor diyecek pastanin tamamını emeginin aracının karşılığını alirsa tahdite de gerek kalmaz ne zaman olursa der,şimdi tahdit olsa nolur ? Pastanin yine çeğregine çalisacak hamalliga devam şöförlük meslek olmaktan çikti,ayağa düştü nedeeen ? Piyasa düştü öldü millet birbirine düştü,birbirini eleştiriyor Şöför 3.000 tl alsa,Arabacı kazanabilse verebilse o maaşı kimse kimsenin sirtindan degil işi yapan emek sahibi zengin olsa nasil olur

Halil İbrahim Şahin 3 tane arabam vardı sattım.Neden mii ? Şöyle bi düşündüm,Ben arabam sermayem kredim sicilim sosyal hayatim uyku düzenim,emeğim piskolojim,trafik dur kalk bunların hepsini ben yapiyorum niçin yapıyorum personel taşiyorum karşiliğinda ödemeyi kim yapiyor,kime yapiyor,yapilan ödemenin ne kadarı bana geliyor ,aldığım payla başta siraladıklarımı karşilaştirdim,denk gelmedi,ödenen paranin benden fazlasinin nereye gittiğini düşündüm sattım arabaları,yerim dolmadımı doldu çoook var sirada hamal başka parayi kazanan başka.

Halil İbrahim Şahin Sen araba sahibi olarak 2.000 kazaniyosan sat arabayi sermayesiz işlerde de kazanirsin o parayi,milleti zengin etmee

Ilhan Ilhan ben emekli olsam biri beni iş icin cagırsa yüzünun ortasına tokatı yiyer

Sinan Mukaddes Erdal Aynen katılıyorum sana kardeşim ondan sonra diyorlar gençler sole yapıyo bole yapıyo suçu bizde buluyorlar ama suçun kimde olduğu belli para göz emekliler bi turlu gozu doymayan açç işverenler

Halil İbrahim Şahin Arkadaşlar işverenler,araç sahipleri emeklileri siğortadan kaçmak ve düşük maaş vermek için. birde ağır olur aracı yormaz düşüncesiyle tercih ediyolar,gel gör ki trafikte gidemiyo ilerleyemiyolar çevik hareketli değiller çoğu zaman trafiği aksatiyor kilitliyor kazaya neden olabiliyolarda ama bu yanlarini önemli tutmuyolar

Halil İbrahim Şahin Tüm sektörde,kamu kuruluşlarında var bu emekli olmayanlar işe devaam edenler gençlerin iş bulmasıda büyük etken,malûm geçim sikintisi tamam ama bizim işte ek iş,nasıl olsa emekli maaşı var ne alırsam kâr dır bu Razılık tutumunu kaldırmaları lazım,piyasaya uymaları düşürmemeleri gerekir.

Mahmut Çakmak Bizde emekli şöför var .çogu zaman personel den şikayet geliyor emekliler bizden daha çok saldırıyor

Abdullah Elçi Emekli maaşı ile artık nerdeyse yatağı yorganı yiyeceğiz millet meraklı değil o yaşta çalışmaya tahminen Abdullah Elçi 1460 ev kira çoçuk okutuyorsan elk su doğalgaz ne yiyelim kalanla üstübü alalım yiyelim.

Halil İbrahim Şahin Emekliler çalışın ama sigorta istemiyorum 3.000 tl maaş istiyorum deyin 3.000 den aşagı çalışmayın piyasayı düşürmeyin hemen atlamayin herşeye razı olmayın ne gelirse kâr demeyin,3.000 tl bu kadar

Mehmet Dündar Ben kötü birşey demedim emekliler için calismayinda demiyorum piyasayı düşürmeyin yeter abicim.

Oğuzhan Öztürk Sanki adam 3000 istese işveren kabul edecek sende çok rahat konuşuyorsun bir sürü çalışmayı bekleyen var sırada piyasa belli sen ben istrmezik belki ama başkası kabul eder çünki piyasa belli asgari 1600 onlarda veriyor 2000 daha fazlasını kimse vermez adam taşmı yesin mecbur kabul ediyor

turizmtasimacilik

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Halil İbrahim Şahin Neden heryerde emekli şöför araniyor ilanları sigorta yok asgari ücrete çalışıyorlar diye ,,, bi meslekte bi fab da usta,,, usta başı asgari ücretemi çalışıyor ???? 3.000 ve üstünemi yoksa.Adam usta usta.Asgari ücrete yeni işe giriş üç ay sora 2.000 oluyor.düz işçi ikibine çalışiyor, tecrübe ve bir yıl aştımı ikibinin üstüne çikiyor,Şöförlükte bi meslek degilmi riskli degilmi önemli degilmi can taşımak,bu meslek ustalık değilmi çogu meslekten daha önemli degilmi meslegi ayaga düşürmeyin bunu demeye çalışiyorum umarım yazdiklarimdan bişeyler anlamişsınızdır

Oğuzhan Öztürk Biz zaten bunların farkındayız ama piyasa bu o zaman git sen işçi olarak çalış zamanla usta ustabaşı olursun fabrikalar seni işe alır ama emekli adamı almaz

Halil İbrahim Şahin Oğuzhan Öztürk farkindasınız öylemi piyasa bumuu ? Peki bu hale kim getiriyo piyasayi,konumuz bu işte piyasanın bu durumuna getirilmemesi,ben işci olarakmı çalışıyım usta usta başimi olurum ben zaten ustayim ustabaşiyim 30 yılımı verdim şöförlüge,fab almadıgı emekliyi şöför niye alıyorlar konumuz bu işte almasınlar aliyolarsada çalişiyolarsada piyasa bu durumuna getirilmeden çalişsinlar dediğimiz bu ya zaten

Mehmet Dündar Oğuzhan Öztürk sen git kardeşim ozaman asgari ücrete çalış kimsenin 3000 istediği yok millet şoförlük için 1500 teklif ediyor işine gelirse diyor adam neden emekli bulurum kafasıyla gidiyor sigorta yok 12 saat çalıştır 1 gün izin ver sabahtan akşama kadar 1500 için direksiyon salla demek istediğimiz kabul etmeyin 2 binin altını kabul etmeyin.

Oğuzhan Öztürk Bu sektör böyle meslek yerlerde ben bunun farkındayım zaten ama emeklide şoförlükten başka bişey yapamıyor fabrikalar işyerleri emekli çalıştırmıyor sen fabrikadada çalışırsın heryerde çalışırsın ama emekli almıyorlar adamlar el mahkum göt gardiyan kabul ediyorlar yoksa onlarda hallerinden memnun değildir tabiki adam ne yazmış 1400 alıyorum çocuk okuyor ev kira mecbur kabul edecek yoksa taşmı yesin bu insanlar senin kabul etmeme gibi bi lüksün olabilir ama onların olmuyor kardeş

Hasan Yılmaz Burda is araç sahiplerine düşüyor öncelikle içinizde yalama çok birlik olup en az bes milyar isteyeceksiniz aylık ama nerde içinizde bu kadar yalaka menfatci varken bi bok olmaz ancak birbirinizi uzersiniz //bn 3750/yi kabul etmiyorum adam gidiyor 3250ye çalışırım diyor hadi buyrun bn artık gülüyorum sizlere //

Abdullah Elçi Haklısınız her kes sanatına biz emekli şöförler ne yapsın
Tavuk horoz hayvancılık anlamayız E ne yapacaz
Kahyalık.peronda simsarlık ördek kelle parası Ayakcılık taxi durağında telefona bakalım.