Turizm taşımacılık otobüs minibüs öğrenci okul servisi taşımacıları havaalanı otel şehirlerarası vip ulaşım firmaları şirketleri ve bağlı sektörler için ücretsiz ilan verme, tanııtm, fiyat teklifi alma, forum bilgi paylaşım sitesi.
Bedava firma şirket ekle kaydı yap, iş arıyorum eleman aranıyor, ilanları ver, fiyat teklifi iste al ver. Site üzerinde adı geçen ticari marka adları sadece bilgi amaçlıdır.

İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Servisleri

 • İlan numarası : #2746 > 37 kez okundu
 • İlanı verenle iletişime geç
 • Yayın tarihi: Mayıs 25, 2018
  • İstanbul, Turkey

İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Servisleri

1948 Dünya Olimpiyatları'nda ve Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Türk güreşçilerinin çok büyük başarı kazanması sonucu, 1949 Avrupa Güreş Şampiyonası'nın İstanbul'da yapılması kararlaştırıldı. Bu ihtiyaç doğrultusunda, Şeref Stadyumu'nun (Dolmabahçe İnönü Stadyumu) ünlü İtalyan mimarı Pietro Vietti-Violi ile Türk mimarlar Şinasi Şahingiray ve Fazıl Aysu tarafından mimari proje hazırlandı. Böylece İstanbul Spor ve Sergi Sarayı'nın temeli 30 Ocak 1948 tarihinde dönemin İstanbul Valisi ve Belediye Başkanı olan Dr. Lütfi Kırdar tarafından atıldı. Temel atma töreninde, İstanbul Futbol ve Sporcular Federasyonu Başkanı saraya Dr. Lütfi Kırdar adının verilmesini önerdi. Kırdar, kendisi hayattayken ve hizmette bulunduğu sürede, eserlerine kendi isminin verilmesini kabul edemeyeceğini belirtti.

İstanbul Spor ve Sergi Sarayı, 3 Haziran 1949 yılında ilk kez "Avrupa Güreş Şampiyonası" için hizmete açıldı. Şampiyona sonrasında 2 Ekim 1949'da binada ilk organizasyon olan "İstanbul Uluslararası Ticaret ve Sanayi Fuarı" yapıldı. Bunu izleyen yıllarda, sarayın 7000 kişilik büyük salonunda basketbol, voleybol, hentbol, güreş, boks, halter, buz hokeyi gibi tüm salon sporlarını kapsayan ulusal ve uluslararası yarışmalar, buz pateni, dans ve sirk gösterileri yapıldı. Diğer salonlarından da yararlanılarak çeşitli zamanlarda fuarlar, büyük konserler, toplantılar ve sergiler düzenlendi. İstanbul Spor ve Sergi Sarayı, uzun yıllar İstanbul'un tek kapalı spor ve sergi salonu olma özelliğini sürdürdü.

Dr. Lütfi Kırdar, hayattayken katkıda bulunduğu eserlere, isminin verilmesini kabul etmediği için ölümünden tam 27 yıl sonra, 17 Şubat 1988 tarihinde binaya "İstanbul Lütfi Kırdar Spor ve Sergi Sarayı" adı verildi. 1988-1996 yılları arasında spor ve sergi mekanı olarak işlevini devam ettiren İstanbul Lütfi Kırdar Spor ve Sergi Sarayı, 1996 yılında Birleşmiş Milletler'in Habitat II Zirvesi İstanbul'da gerçekleştirmeyi kararlaştırması üzerine uluslararası bir kongre merkezine dönüştürülerek İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı olarak turizm sektörüne hizmet etmeye başladı. Birleşmiş Milletler'in 20. yüzyılın sonundaki en büyük ve kapsamlı konferansı olan Habitat II Zirvesi, burada başarı ile tamamlandı.

Habitat II Zirvesi ile yakalanan başarının ardından, sektördeki gelişmeler doğrultusunda mekanı genişletme kararı alındı. İstanbul'a ve İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'na artan talebi karşılayabilmek için 2000 yılında Rumeli Fuar ve Sergi Merkezi inşa edildi. Dr. Lütfi Kırdar'ın kalkınmaya ve yeniden yapılanmaya önem veren anlayışı ile İstanbul'da hayata geçirdiği sayısız projelerin başında gelen İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı, dünyanın en önemli kongre ve fuarlarına, büyüleyici konserlerine, unutulmaz davetlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Fuar Transfer ile:
İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nde her yıl düzenlenen onlarca etkinlik ve fuar organizasyonları için, havalimanı ya da otelinizden İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı fuar alanına transferinizi seçin ya da işletmenize özel bir program belirleyelim. En ekonomik koşullarla konforlu ve dakik transferin tadını çıkarın.

Transfer444 'ün size özel;

Fuar Transfer,
Butik Transfer,
VIP Transfer,
Özel Transfer,
Şoförlü Araç Transfer,
Havaalanı - Havalimanı Otel Transferi,
Hizmetlerimizden birini seçerek belirleyeceğiniz araç tipi ile beraber örneğin; Sedan Araç – Minibüs – Midibüs – Vip Araç – Renault Fluence / Mercedes S / Mercedes Vito / Mercedes Sprinter / Volkswagen Crafter gibi araçlarımızla 444 789 0 numaralı çağrı merkezimizden kaliteli ve güvenilir hizmetlerimizi alabilirsiniz.

Sedan, minibüs, midibüs, otobüs araç seçenekleriyle tercihinizi siz belirlersiniz.

Özel ve sabit fiyatlandırma güvencesiyle sürprizlerle karşılaşmazsınız.

Fiyatlarımız araç fiyatı olup, araç tipini kişi sayınıza göre siz belirlersiniz.

Değerlendirme
Sonuç 0 kullanıcı oy verdi.
Firmalar Şirketler Rehberi Kayıt
0 kullanıcı oy verdi.
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgiler ve dikkat edilecek önemli hususlar

 • Dolandırılık olaylarına karşı dikkatli olunuz, kimseye yüz yüze görüşmeden emin olmadan EFT, para, kontör vs transferi yapmayınız
 • Western Union, Moneygram ya da diğer anonim ödeme hizmetleri ile kimseye ödeme göndermeyiniz. Gerekirse güvenli E-ticaret sitelerini kullanarak alım satım yapınız.
 • İlan verirken kanunlara uygun ilanlar veriniz, yasal gerekliliklerden, sahip olunması gereken sertifika, belge, izin vs ilanı verenin sorumluluğundadır.
 • Bu internet sitesi herhangi bir alışveriş, ödeme, kayıt ya da anlaşmada taraf değildir; hiçbir teminat, aracılık hizmeti, "müşteri teminatı", "satıcı teminatı" vs. sunmamaktadır.

Yorum, tavsiye, görüş, öneri, değerlendirme ve sorularınızı yazınız.

İlgili diğer ilanlar

 • Öztuğra Tur Taşımacılık Firması Yolcu Öğrenci Okul Servisi Transfer Şirketi

  Öztuğra Tur Taşımacılık Firması Yolcu Öğrenci Okul Servisi Transfer Şirketi

  Havalimanı Transfer Fiyatları Esenyurt (İstanbul) Şubat 22, 2018 İlanı verenle iletişime geç

  Öztuğra tur taşımacılık firması yolcu öğrenci okul servisi transfer taşıma hizmetleri şirketi telefon iletişim adres bilgileri fiyat ücret listesi hakkında bilgiler tavsiyeler yorumlar şikayetler. Aşağıda Öztuğra turizm taşımacılık şirketinin vermiş ...

 • Esenyurtta Öğrenci Servisleri Okul Servisi Taşımacıları

  Esenyurtta Öğrenci Servisleri Okul Servisi Taşımacıları

  Havalimanı Transfer Fiyatları Esenyurt (İstanbul) Şubat 22, 2018 İlanı verenle iletişime geç

  Esenyurtta Öğrenci Servisleri Okul Servisi Taşımacıları Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın konforlu ve güvenli yolculuklar yapması için çalışmaktayız. Anasınıfı, İlköğretim, Lise, Üniversite, Etüt Merkezleri ve Dershanelerde öğrenci taşımacılığı h...

 • Esenyurt şöför şoförlü araç araba minibüs kiralama

  Esenyurt şöför şoförlü araç araba minibüs kiralama

  Havaalanı Transfer Fiyatları Esenyurt (İstanbul) Şubat 22, 2018 İlanı verenle iletişime geç

  Esenyurt şöför şoförlü araç araba minibüs kiralama Şoför kadromuz gerekli tüm eğitim ve denetimlerden geçmiş olup, SRC ve psikoteknik belgeleri mevcut olarak direksyon başına geçerler. Şoförlerimiz, kıyafet yönetmeliğimize uygun olarak giyinirler. Ve...İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Servisleri 1948 Dünya Olimpiyatları'nda ve Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Türk güreşçilerin... İstanbul, Turkey Transfer Fiyatları www.turizmtasimacilik.com