Turizm Taşımacılık Forum Sitesi

Gönderen Konu: Dalaman Havaalanı Marmaris Arası Servisler Ulaşım Toplu Taşıma  (Okunma sayısı 151 defa)

turizmtasimacilik

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 1812
  • Karma: +0/-0
    • Profili Görüntüle
Advertisement
Dalaman Havaalanı Marmaris Arası Servisler Ulaşım Toplu Taşıma

Dublin'den Dalaman'a Uçak Seferleri Başladı, Turist Akını Bekleniyor
İrlan merkezli hava yolu şirketi Ryan Air’in Dublin-Dalaman seferi başlattı, İranlı turist aktarma yaşamadan gözde tatil merkezine varabilecek.

Dünyada en fazla ziyaret edilen 10 ülkeden biri olan Türkiye İranlı turisti çekmek için bir kapı daha buldu! Bu yıl ocak ayından mayıs ayına kadar 180 ülkeden turist ağırlayan Türkiye'ye Ocak-nisan döneminde Irak, İsrail, Suudi Arabistan, Çin Halk Cumhuriyeti, Fransa, Hollanda, İngiltere, Yunanistan, Romanya, Azerbaycan, Ukrayna'dan da 100 binin üzerinde ziyaretçi geldi.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Erkan Yağcı "Coğrafi yakınlığı ve nüfusuna bakıldığında İran'ın da üçüncü kaynak pazar olabilecek türde fakat ülkenin turizme bakışı, politik uygulaması kaynak pazarın oluşmasını engelliyor. İran ile uçuş sorunu çözüldüğü anda üçüncü kaynak pazar olabilecek ülkelerin başında İran geliyor" demişti. Bu çağrı kısman karşılık buldu. İrlanda merkezli hava yolu şirketi Ryan Air, Dublin-Dalaman seferi gerçekleştirmeye başladı.

İlk kez Dunlin’den Dalaman’a 184 yolcusuyla gelen Ryan Air'ın ilk uçağı havalimanında su takı ve törenle karşılandı. Uçaktan inen yolculara YDA Dalaman Havalimanı personeli tarafından ikramlarda bulunuldu.YDA Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç "Bugün Dublin’den Dalaman’a ilk seferini yapan Ryan Air bir dünya devi. Avrupa’nın en çok yolcu taşıyan havayolu firması. 2017’deki yolcu sayısı 120 milyona ulaştı. Hedefleri 430 uçaklık filolarını daha da büyüterek 2020’li yıllarda 200 milyon yolcuya ulaşmak” dedi.

Alınan bilgiye göre; Ryan Air, bu yeni rotanın başlangıcını kutlamak için haziran ve temmuz aylarında seyahat için sadece 9,99 avrodan başlayan fiyatlarla Dublin'den Dalaman'a satış yapacak. Bunlar sadece Ryanair.com web sitesinde 27 Haziran Çarşamba günü gece yarısına kadar geçerli olacak.

Alınan bir diğer bilgiye göre; Önümüzdeki yıllarda Litvanya, Polonya ve Avusturya gibi ülkelerden Dalaman’a doğrudan yeni uçuşlar planlanıyor.