Ağustos 04, 2021, 07:39:19 ös

Haberler:

Forum bilgilendirme sayfasına hoşgeldiniz. Aşağıdaki konular başlıklar altında aradığınız yanıtları bulabilir sizde sorularınızı sorabilir veya herhangi bir konuda cevap yazabilir deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.


Başbakan talimat verdi! Korsan taşımacılığa ağır ceza

Başlatan turizmtasimacilik, Mayıs 30, 2018, 07:58:32 öö

« önceki - sonraki »

turizmtasimacilik

Başbakan talimat verdi! Korsan taşımacılığa ağır ceza Başbakan Binali Yıldırım'ın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme (UDH) Bakanlığı'na verdiği talimatla korsan taşımacılık yapanlara ağır cezalar geldi. Korsan internet uygulamalarına taşıtını kullandıranların belgesi iptal edilecek. 2 yıl faaliyetleri yasaklanacak.

Resmi Gazete'nin 25 Mayıs tarihli sayısında Karayolu Taşıma Yönetmeliği'nde değişikliğe gidildi.

Taşıtını çeşitli korsan internet uygulamalarına kullandıran D2 yetki belgesi sahiplerinin bu faaliyetlerine devam etmeleri halinde, karşılaşacakları yaptırımların yer aldığı bir mevzuat düzenlemesi yapıldı.

Değişiklik maddesinde; karayolu taşımacılığı faaliyetinde bulunmak için belge alanların, kendi taşıma kapsamları dışında çalışmaları veya belgesi olmayanlara taşıtlarını kullandırmaları durumunda, belge sahiplerine çeşitli cezalar verilecek.

BELGE İPTALİ VE 2 YIL YASAK

Böylelikle, yetkisi dışında taşımacılık yapanlara öncelikle uyarma, tekrarı durumunda ise belge iptali ve 2 yıl yasaklanmaya varacak idari işlemlerin uygulanması sağlandı.

Öte yandan, yasa dışı taşımacılık yapanların özellikle D2 belge sahibi firmalarla anlaşarak, bu firmaların belgelerinde kayıtlı taşıtlarını faaliyetlerinde kullandığı ve bu işten teknoloji kullanım ücreti adı altında komisyon aldığı tespit edildi.

İŞTE YENİ CEZALAR

Yeni düzenlemeyle;

Taşıtlarını yasa dışı faaliyetler için kullandıran D2 belge sahiplerine ilk tespit için 50 uyarı cezası verilecek.

Bu uyarılar 3.000 TL yatırılarak kaldırılabilecek.

1 yıl içinde iki defa aynı ihlali yaptıkları tespit edilirse, yetki belgeleri iptal edilecek ve aynı faaliyeti 2 yıl boyunca yapmaları yasaklanacak.

turizmtasimacilik

millet ne istese, neyi sevse yasaklarsınız. Bende taksilerin yasaklanmasını istiyorum. Yaşasın UBER...

Uber kullanan ve akpnye oy veren vatandaslara gelsin bu haber, simdi taksicilerle ugrasin hadi

AMERIKAYI UBERİ ZENGİN ETÇEZ ONLAR NE İSTİYOSA ONU YAPIYORUZ ZATEN BU YASALAR ONLARDAN ÖTÜRÜ !!!!

turizmtasimacilik

Ahmet ; uyuşturucu bağımlısı, yağmurda almayan, kısa mesafeye gitmeyen, 15 temmuz gecesi yabancıları taşıyıp Türkleri taşımayan, hiç bir kurala uymayan, trafik teröristlerine bizi mahkum ettiniz.

turizmtasimacilik

Zafer yazdı ; Uberciler size akıl veren şirkete gidin aldığınız arabaların borcunu ödeyin bakalım. Kolay ekmek yok.

turizmtasimacilik

Mustafa Yazdı ; İşte ben buna kızıyorum. Bu sistem ya resmi dir yada gayri resmi. Bugun olan mevzu degil bu. Mahkemesi bile halen devam edıyor. 1.5 milyonluk taksi yıllık 3 bin TL bile vergi vermeyen torbacısı gaspcısı hırsızı şoför olarak kullanan basit usul vergi mukelleflerını göre göre bile bile halen değirmenine su taşıyan zihniyete kızıyorum. 1,5 milyon tl ile bir fabrika kurulur. Satış yaparken 300 bin tl gösterip bunuda görmeyen vergi memurlarına kızıyorum. Vurun garibana. ABD menşeli firmaymış. Sen yap sen kazan. Demekki yapacak kapasite yok. Adam senın yapman gerekenı gözüne soka soka soktu.

turizmtasimacilik

Ziyaretçilerden Gelen Diğer Yorumlar ;

mıllet avrupada arabalar bos gıtmesın dıye ugrasır bızımkılerın derdı sarı taksıcı rantı !

UBER lik bir durum yok korsan taşıma diyor Uber faturalı belgeli bir iş iki taksi plaka sahibine yaranmak için bu kadar uzun boylu zalim olamazlar

Uber taksidenn çok vergi veriyor onu nasıl yapacağız ?

Meydanlara çıkıp diyorsunuz ya halk seçti bizi. Bu hızmetide halk istiyor. Uc beş bin kalantora nasıl şirin görünürüz endişesinden kurtulun. Ya taksileri profesyonel yapın yada uberı serbest bırakın. Taksici lerin %90 ı saglıklı hızmetide verebilecek düzeyde degil. Birader sigaran var mı dan başlıyor inerken borc isteyecek kıvama kadar getiriyor. Çağ dışı bi ülke olmak icin elimizden geleni yapıyoruz. Sonra da AB çifte standart yapıyor diyorsunuz. Önce bi aynaya bakın bakalım ne kadar hak ediyoruz. İşinize gelmedi mi politik karar Çifte standart baska bildiğiniz bisey yok. Hatalarınla yüzleşş

korsan taşımacılık sadece taksilerde mı var sanıyorsunuz mesala servis taşımacılığı gibi turizm taşımacılığı gibi o sebeple ki emek hırsızlarına destek olmak anlayamıyorum

uygulama mademki korsansa neden yayın yapabiliyor ?

ADAM TAKSİCİLERİN OYUNU ALMAK İÇİN NELER GÖZ YUMUYOR BURASI TÜRKİYE GARDAŞ İYİLER HEP CEZALANDIRILIR.

KONTROL KARAYOLLARI TAŞIMACILIĞI YAPAN TÜM TÜRKİYEYİ KAPSAMALI,EMEKLİ OLAN,BABADAN DEDEN SERMAYE KALAN,ESKİ ARACINI ALAN NAKLİYEYE KOŞUYOR...K BELGESİZ......VERGİSİZ.....YAP BİRİNİN ÜZERİNE..BİR ELİ YAĞDA BİR ELİ BALDA.

UBER şöförleri sabıka kayıtları yok ise şöför olabiliyor yolcuya gitmek istediği istikamet için ödüyeceği ücreti baştan belirtiyor, Uber demek şöförle muhattab olmak zorunda kalmadan güvenli yolculuk demek ama anlayana seçim öncesi hatalı karar bence demokratik bir ülkede ulaşım biçimini bile seçemicek bir halk oluşturmak ne derece mantıklı .UBER ülkemizde faliyete başladıktan sonra sosyal medyada açıklama yapan sarı taksiler sözüm size kaliteli hizmet vereceğiz diyosunuz madem verebiliyor dunuz da şöförleriniz niçin önce mesafe mesafeyi sorar neden bayan yolcuyu taciz eder ve madde bağlısı.

Ubere bisey olmaz gençler merak etmeyin

Uber yazması reklam olmazmı.. Taksiciler den ne istiyorsunuz devlet plakayı yatırımolmaktan çıkarmadıkça vergiyi hakkıyla almadıkça zavallı taksiciler yevmiye çıkacak diye mahvolur. Hepsi iyi demiyorum tabiki aralarında ahlaksızlar var.

guzel olan hersey yasaklaniyor rantcilik destekleniyor yoksulluk korukleniyor yaziklar olsun herseyimiz yerli de uber ithal demi.

korsan taşımacılık yapanlar için yerinde bir karar uberi kapsamiyo arkadaslar über için bi durum yok yasal iş yaptıklarından dolayıda faliyetlerine devam ediyorlar haklarında acılan çok dava var taksiciler tarafından mahkemeden ne sonuç çıkacak zaman alacaktir.

Ula burda harbiden israf çok adam uber vergi veriyo diyo nasıl bi kafa yasiyon anlatsana bizede.

uber in ülkemizdeki temsilcisi kim? damat ın ağabeyi....haaa en önemlisi 3. hava limanında sadece uber kullanılacak... çünkü satıldı...kim aldı? taksici kardeşlerim geçmiş olsun...

Bu korsan ve hırsız tasımacılıgı yapan uygulamaları kokunden neden kapatmıyorlar bi youtube twitter işe gelince kapatılıyor bir tuşla. Tamam uberciler doğru bir iş peşinde değil ama en azından kapatsınlar programı bu adamlarda bu iş olmuyor desin satsın arabasını kendine baska bi iş bulsun. Devlet kasayı doldurmak için sırf bu anlamayıp devam edecek ubercilerden ceza kesip gelir almak içinmi yapıyor bole bişeyi çelişkiler var. KORSANA HAYIR

turizmtasimacilik

Ziyaretçilerin Diğer Yorumları ;

millet cahil millet ne okudunuz ne anladınız. D2 diyor yani yük nakli.Uber le ne alaka kamiiiiilllleeeeeerrrrr. *

trafik cezalarının yüzde 80 i uygulanmıyor bu ülkede kardeşim bırakın bu işleri bunlar bir yasa ceza cıkarıyor ama uygulamıyolar geçç alayı boş

turizmtasimacilik