Ocak 26, 2021, 11:45:35 öö

Haberler:

Forum bilgilendirme sayfasına hoşgeldiniz. Aşağıdaki konular başlıklar altında aradığınız yanıtları bulabilir sizde sorularınızı sorabilir veya herhangi bir konuda cevap yazabilir deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.


Taksicinin kabusu Uber çığ gibi büyüyor!

Başlatan turizmtasimacilik, Haziran 10, 2018, 02:23:33 ös

« önceki - sonraki »

turizmtasimacilik

Taksicinin kabusu Uber çığ gibi büyüyor! Taksicilerin büyük tepki gösterdiği Uber, dünyanın birçok ülkesindeki rekor büyümesini devam ettiriyor. Son açıklamalara göre Uber, Çin'i adeta abluka altına alıyor.
ABD menşeili internet bağlantılı ulaşım şebekesi şirketi Uber, çığ gibi büyümeye devam diyor. Dünyanın birçok ülkesinde faaliyet gösteren ve taksicilerin büyük bir tepki ile karşıladığı Uber, özellikle Asya'da yoğun ilgi görüyor.

Kullanıcıların, taksi yerine sağlanan araçlarla seyahat etmeleri ve bir bakıma taksiye ödeyecekleri ücret yerine daha azıyla varmak istedikleri noktalara ulaşmaları temelindeki Uber, CEO'su Travis Kalanick'in açıklamasına göre Çin'de 1 yıl içinde 100'den fazla şehirde daha kullanılmaya başlanacak. Daha önce hedeflenen rakam ise 50'ydi. Uber, Çin'de 20 farklı şehirde faaliyet gösteriyordu.

Şirketin büyük bir ilgi ile karşılandığına işaret eden yeni gelişme, dünyanın en kalabalık ülkesi Çin'de hızla büyüdüğünün de göstergeleri arasında yer aldı.

Rekabet ve şiddet
Öte yandan Çin'deki internet bağlantılı taşımacılık pazarında Uber, rakipsiz bir konumda değil. Didi Kuaidi adlı bir diğer şirket de ülkede Uber'in faaliyet alanındaki işi yapıyor. İki firma, büyük Çin pazarında daha fazla pazar payı elde edebilmek için yoğun olarak çalışıyor.

Güney Amerika ülkelerinde Uber için çalışan araçların yakılması, sürücülerin tartaklanması gibi olaylarla karşılaşılıyor. Uber, büyük tepki gorse de son dönemdeki en başarılı girişimcilik örneklerinden biri olarak kabul ediliyor.

turizmtasimacilik