Temmuz 05, 2020, 03:36:33 ös

Haberler:

Forum bilgilendirme sayfasına hoşgeldiniz. Aşağıdaki konular başlıklar altında aradığınız yanıtları bulabilir sizde sorularınızı sorabilir veya herhangi bir konuda cevap yazabilir deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Uyuşturucu Alkol Testine Karşı Çıkma 2018 Ceza Miktarı (Ceza Tutarı Ne kadar?)

Başlatan turizmtasimacilik, Haziran 10, 2018, 03:11:55 ös

« önceki - sonraki »

turizmtasimacilik

Uyuşturucu Alkol Testine Karşı Çıkma 2018 Ceza Miktarı (Ceza Tutarı Ne kadar?) Trafik Cezası Madde 48/9
Uyuşturucu veya uyarıcı maddelerin kullanılıp kullanılmadığı ya da alkolün kandaki miktarını tespit amacıyla, kollukça teknik cihazlar kullanılmasını kabul etmemek,

2018 Ceza Miktarı (Ceza Tutarı Ne kadar?)
2.870,00 TL Peşin 2.152,50 TL

Ceza Kime Uygulanır
Sürücülere
Belgenin geri alınması
Sürücü  belgesi 2 yıl
Araç kullanmaktan men
Sürücüler
Diğer Hususlar - Açıklamalar
Trafik görevlilerince uyuşturucu veya uyarıcı madde ölçümü yapılmasına müsade etmeyen, ancak uyuşturucu ya da uyarıcı madde kulandığı kanusunda makul şüphe duyulan sürücüler, 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu'nun adli kolluğa ilişikin hükümleri gereğince mahalli zabıtaya teslim edilecektir. Mahalli zabıta tarafından yürütülen soruşturma takip edilecek ve sonuca göre Karayolları Trafik Kanunu'nun 48/8 maddesine göre işlem yapılacaktır. Ayrıca Karayolları Trafik Kanununa istinaden (48 inci madde ve diğer bütün maddeler) verilmiş olan idari para cezalarının tamamının tahsil edilmiş olması halinde sürücü belgesi geri alma süresi sonunda iade edilir.

Bu ceza için kullanılan ifadeler
uyuşturucu araba kullanma cezası 2016
araç kullanmaktan men
alkol ölçüm yaptırmama cezası
karayolları trafik kanunu 48.madde

turizmtasimacilik

Arkadaslar beninehliyetinede el koydudular akometreye ihtiraz etti diye ama ben memura cihazi ayara getirmeyecalisti ne yapti bilmiyorum bende ugrasma hastaneye gonder dedimm hadi git diyip asayis araciyla gidip rapor aldim 258 cikti geriye geldim iki ayri ceza alkometreye ihtiraz 2570 tl alkollu arac kullanmaktan 870 tl. Sonuc 2 yil 6 ay surucu belgesine el moydular hic bir evrakaka imza atmadim ihtiraz ettim sonuc ne olur

turizmtasimacilik

Alkolden ehliyetimi kaptırdım.suresi bittiği için rahat rahat araç bilmiyordum.cevirmeye girdim ehliyetun yok gözüküyor dediler.trafik vergi cezalarini oden geri alinamiyormus. 2000 bana 1800 araç sahibine ceza yazdılar.kazancimi şoförlük yaparak kazanıyorsun.simde ben nasıl odyeyim bu paraları yardımcı olursanız sevinirim

turizmtasimacilik

öncelikle merhaba arkadaşlar bir sualim olacaktı
27-04-2015 tarihinde alkol metreye üflemeden 2 yıl ehliyetime el kondu ve bu sericin bitmesine 2 ay kala 23-02-2017 de alkolü araç kullanmaktan ehliyetime el kondu ve bugun 23-08-2017 tarihinde trafige gidip ehliyetimi almak istedigimde bana denen şuku 2 yıl süre bitip 6 ay ondan sonra ekleniyormuş fakat harhangi bir tebliğde bunu bulamadım trafigin söyledigine göre 2 ay daha beklemem gerekiyormuş sacmalık suki her iki ceza ayrı ayrı yazıldı ve süreleri birleşmemesi lazım bununla ilgili cevap verirseniz sevinirim

turizmtasimacilik

Yasal olarak doğru bilgi vermişler. Aksi durumda cezanız kısalmış olurdu. İki ayrı cinayet işleyen kişinin cezası, nasıl olaylara göre ayrı değerlendirilip toplanarak ifa ediliyorsa, sizin de trafik cezanız aynı şekilde toplanarak ifa edilecektir. Asıl saçmalık, alkollü olarak trafiğe çıkıp diğer sürücü ve insanların hayatlarına ve mallarına kastedip sonra da utanmadan çekinmeden cezanızın indirilmesini talep etmenizdir.

turizmtasimacilik

09.05.2017 asayiş polisleri tarafından darp edildim, hastahane raporu için sağlık kuruluşuna götürdüler yarı baygın ve 5-10 cm mesafeden gözüne biber gazı yemiş halde, ağzıma alkolmetre tutuşturmaya çalışan sağlık görevlilerine; ne alkolü halimi görün onu yazın ibaresini kullandım ve karakola geri götürüldüm, ertesi sabah karakoldaki gözetim halinden çıkıp otoparka çekilmiş aracımı çözmeye gittiğimde 48/9 la karşılaştım, hastahaneye götürülmüş olduğum halde bırakın üflemeyi kan alınanilirdi tükürük veya herhangi bi sıvı, fakat görevini eksik yapan polisler yüzünden buna maruz kaldım, avukatım aracılığı ile hukuki süreci 17.05.2017 itibari başlatıyorum gelişmeyi paylaşacağımı biliniz

turizmtasimacilik

18.02,2017 de aynı olay benım basımada geldi tek taraflı kaza yasadım arac sadece spın attı caroısma yok carpma yok arkamdan gelen asayıs otosundan ınen memur sen ne yapıyorsun nasıl araba kullanıyorsun dıye benı ıtekleme basladı bende olay bılerek kendı kndıme canıma kast etmıyecegım dıyerek cevap verdım daha sonra benı darp etmeye ıtekleeye basladı bende olay yerınden yayan bır sekılde uzaklasmak ısterken bana biber gazı sıktı kelepce vurdu olay yerınde arac arkasında benı 30 dakka kadar beklettıker nefes alamadıgımı soyledıgım halde daha sonra kapı acıldı alkol metreyı ufle dedı nefes alamıyırum dedım ve olay yerınde bana 2507 tl 48/9 ceza kesmıs daha sonra olay yerınden hastaneye goturuldum orda elımı yuzumu yıkayıp alkol metreyi üfledim ve 48/5 den 876 tl daha ceza kesmıs ben ılk basta 48/9 dan yazılan cezanın hastaneye gıdınce yazdıklarında ıptal oldugunu zannedıyırdur ama ehlıyetım 2 sene 6 ay alınmıs boyke bır olay sacma

turizmtasimacilik

Ehliyetime 4 ay önce, alkollü araç kullanmaktan 2 yıl el konuldu. Ve geçen akşam çevirmeye girdim üflemeyi reddettim hiç bir evrağada imza atmadım. 48/9 ve 36/3-b den ceza yazıldı. Bu olaya karışmasaydım ehliyetimi 2018 kasımda alacaktım fakat şimdi ne olacak? 2018in üzerine mi 2 yıl ilave edilecek yoksa bu cezadan itibaren mi 2 yıl ? itiraz edersem nasıl bir geri dönüş alabilirim

turizmtasimacilik

2014 yılında 48/9 maddeden 2 yıl ehliyete el koyma ve 2078 tl
para cezası aldım. Makkemeye baş vurdum ve malesef bir sonuç alamadım. Üstelik alkollü değildim ve üfleme yapmıştım.
Polis memurunun iş güzarlığından dolayı haberim olmadan red raporu tutulmuş ve ceza uygulanmıştı. Hayatımda ilk defa alkollü olmadığım için pişman oldum. keşke alkollü olsaydım ve ehliyetime 6 ay el konsaydı ve 850 tl kadar para cezası alsaydım. Hiç olmazsa cezayı hak etmiş olurdum. Tüm belgeleri alkollü olmadığıma dair resim, video ve mekanın alkol satışı yapmadığına dair evraklaral makkemeye baş vurmama rağmen sonuç hüssran. Vatandaş olarak bir Polis memurunun yanlış tuumundan dolayı madur edildim. Hakkımı aramak için adalete güvendim ama trafik kanunu sadece vatandaşa ceza kesmeye yönelik olduğundan haksızlığa uğradım. Oysaki kanun önünde suçu ispanlanana kadar herkes masumdur. Bizde ise alkol yada başka bir durum söz konudu değilken ve bunu ne bir tutanakla nede bir raporla ispat edemeden Polis 48/9 yzıyor ve sen mahkum ediliyorsun. Dosyan makkemeye gidior ve orad tiyatronun 2. sahnesi oynanıyor duruşma yok. Dosyanda ne var ne yok hiç bakılmadan karar verilmiş ve sen cezalısın. İdam cezası alan kişiye bile son isteği sorulurken bize hiç kimse bişey sormadı ve cza onanmış 2 yıl oldu halen bana ulaşan bir ildirim yok. Bana sorsalar tek isteyecği şey adalet olurdu ama artık onu kimden isteyeceğimizi bile bilemez haldeyiz. Cezanın dolmasına 1 aydan biraz fazla süre var. Ehliyetimi tekrar geri alacağım ve yine alkolsüz araç kullanacağım ama dışaıda iş güzar memula olduğu sürece hepimiz bütür cezalar almaya devam ediyor olaağız. Taki bu düzen bir gün bozulana kadar. Umarım o günler çok uzakta değildir.
Her zaman gurur duyduğum TC vatandaşlığından guru duymaya dvam ediyorum. Ben Hukuk sistemi ve Adaletimiz içinde guru duymak istiyorum. Vatandaş olarak vergi borcu bulunmayan, ömründen hiç bir suça karışmamış ve devlete karşı hiç bir suçu olmayan benim gibi sade bir vatandaştan suçlu çıkarmak kolay iş değil. O polis memuruna üstün başırı ödülü vermeleri gerekiyor devleine para kazandırıyor diye 🙁
Tabiki ona o yetki ve o görevi verenlerede ayrıca selam olsun.
Vatandaş olarak bizim verdilerimizle maaş alan tüm birimlere seslenmek istiyorum adalet adalet adalet sizden başka bişey bekleyen yok.

turizmtasimacilik

ben daha önce 6 ay- 2 yıl kaptırdım. şimdi ise 48/9 yani cihaza üflemeyi reddettim. 2 yıl tekrar kaptırdım. südge eğitimi konusunda telefonla trafik şubeyi aradım ve kesin bilgiyi alamadım. bu nedenle trafik şubeye gittim ve südge eğitimi başvurusu için başvuru belgesi almazdan önce tekrar sordum "südge eğitimi almam gerekiyor mu " diye. 2 polis aralarında kararsız kaldılar ve biri dediki "hayır kardeşim. süren dolduğunda gel, belgeni geri verelim . bu eğitime katılmana gerek yok" dediler. tarih : 11-12-2014. not : daha önceki 2 yıllık belgeme el konulduğunda südge eğitimi almıştım.

turizmtasimacilik

Merhabalar,
Ben de daha önce 6 aylık 2013 de kaptırmıştım ve 2014 de de 48/9 sonucu kaptırdım. Trafik denetlemeden südge almama gerek olmadığını söylediler. Bu konuyla ilgili kesin bilgisi olan var mı? 1 aya kadar geri alacağım ehliyetimi fakat biraz belirsizlik olduğu içim emin olmak istiyorum.

turizmtasimacilik