Temmuz 05, 2020, 03:46:12 ös

Haberler:

Forum bilgilendirme sayfasına hoşgeldiniz. Aşağıdaki konular başlıklar altında aradığınız yanıtları bulabilir sizde sorularınızı sorabilir veya herhangi bir konuda cevap yazabilir deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Kamu hizmeti yapan yolcu taşıtlarının durakları yakınına park etme cezası

Başlatan turizmtasimacilik, Haziran 10, 2018, 03:18:34 ös

« önceki - sonraki »

turizmtasimacilik

Kamu hizmeti yapan yolcu taşıtlarının durakları yakınına park etme cezası Trafik Cezası 2018 Ceza Miktarı (Ceza Tutarı Ne kadar?) Madde 61/1-e
Kamu hizmeti yapan yolcu taşıtlarının duraklarını belirten levhalara iki yönden onbeş metrelik mesafe içinde park etmek

2018 Ceza Miktarı (Ceza Tutarı Ne kadar?)
108,00 TL ( Peşin 81,00 TL)

Ceza Puanı (Sürücüler için)
10 ceza puanı

Ceza Kime Uygulanır
Sürücülere
Diğer Hususlar - Açıklamalar
Yasaklara aykırı park edilen araçlar, trafik zabıtasınca kaldırılabilir, masraflar ödenmeden araç teslim edilmez.

Bu ceza için kullanılan ifadeler
trafik düzeni
park etme cezası
yanlış yere park etmenin cezası ne kadar
otobüs duraklarının yanına park etme
karayolları trafik kanunu 61.madde
trafik ceza maddesi 61

turizmtasimacilik

29 Mayıs 2018, 21:50 için NURHAYAT AYNUR der ki
26.04.2018tarihide kadıköy sahilde park ettiğim yerden aracım Suadiye /Kadıköy trafik parkına çekildi. yarım saat sonra gittim aracımı aldım. 108 TL ödedim. Ancak yukarıda verilen bilgiye göre peşin olursa 81 TL ödenir diyor.
Madem böyle bir indirim var neden benden 108 Tl alındı.
Aradaki farkın tarafıma ödenmesi için ne yapmalıyım.

turizmtasimacilik

03 Mart 2018, 08:46 için Özhan der ki
Bu yoğun araç çoğunluğunda akşam saati mesai bitiminde aracı cebimize koyup eve götürelimmi ceza yazmadan önce mahalle aralarındaki oto galericileri çıkarın aracımızı park edecek yer bulalım bizde oralara park etmeyelim

turizmtasimacilik

11 Aralık 2017, 18:09 için mustafa der ki
merhabalar
geçmiş zamanda bir kaza yaptım , vurdugum araç minibüs duragındaydı , durak tabelası ile aydınlatma diregi yan yana
vurdugum arac direklere sıfır yanaşmıştı kaza sonrasında vurduğum araç sigortadan hasarını yaptırdı lakin , kendi sigorta şirketim bana icra davası açmış duran araca çarptım diye 100 de 100 kusurlu bulmuş beni
o araç durakta olmasaydı ben direge çarparak durabilirdim
ben şimdi bana açılan davadaki 4 bin tl yi ödeyimmi ödemeyimmi ?

turizmtasimacilik