Ağustos 04, 2021, 06:04:05 ös

Haberler:

Forum bilgilendirme sayfasına hoşgeldiniz. Aşağıdaki konular başlıklar altında aradığınız yanıtları bulabilir sizde sorularınızı sorabilir veya herhangi bir konuda cevap yazabilir deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.


Araçta Aksesuar Bulundurma 2018 Ceza Miktarı (Ceza Tutarı Ne kadar?)

Başlatan turizmtasimacilik, Haziran 10, 2018, 03:20:27 ös

« önceki - sonraki »

turizmtasimacilik

Araçta Aksesuar Bulundurma 2018 Ceza Miktarı (Ceza Tutarı Ne kadar?) Trafik Cezası Madde 30/1-b
Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan araçları kullanmak, karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanmak,

2018 Ceza Miktarı (Ceza Tutarı Ne kadar?)
236,00 TL ( Peşin 177,00 TL)

Ceza Puanı (Sürücüler için)
20 ceza puanı

Ceza Kime Uygulanır
Sürücülere
Trafikten Men
İhtar edilir, tekrarı halinde,
Diğer Hususlar - Açıklamalar
-Bu ceza için kullanılan ifadeler
araçta bulundurulması yasaklar
araç aynada görüşü engelleyen süs
araçta eşya tehlikeli
fazla duman cezası (egzoz dumanı çok)
çok gürültülü araç
trafikten men
karayolları trafik kanunu 30.madde

Bu yazı Ceza Maddeleri kategorisine, araç aynada görüşü engelleyen süs, araçta bulundurulması yasaklar, araçta eşya tehlikeli, ceza puanı, çok gürültülü araç, fazla duman cezası, trafik kanunu 30.madde, trafikten men etiketleri ile trafik ceza maddeleri tarafından yazılmıştır. yer imlerinize ekleyin.

turizmtasimacilik

Karayolları Genel Müdürlüğünün Geçiş İhlali Sorgulamasında 27.12.2017 tarihinde FSM köprüsünden geçtiğimi gördüm. Halbuki ben 17 Temmuz 2017 tarihinde İstanbul'a gitmiştim.

Çağrı merkeziyle yaptığım görüşmede "Benim yerime sahte plakalı bir aracın geçiş yaptığı" söylendi. En kısa sürede cezanın silineceği söylendi. Çağrı Merkezindeki hanımefendinin ilgisine çok teşekkür ederim.

Demek Türkiye'de insanları canından bezdirmeden cezalar silinebiliyormuş.

turizmtasimacilik

cam filmi yasağında bu maddeye göre ceza yazıyorlar anladığım kadarıyla bu maddenin cezası peşin ödemeyi bir kenara koydum 206 TL ama trafik polisinin yazacağı ceza ise 301 TL ila 427 TL diyorlar diğer ceza yazdıkları madde de trafik cezası 32.madde 95 TL olan mı acaba.

turizmtasimacilik

Arkadaşlar 20 Ağustos 2016 tarihinde gürültülü araç kullanımından dolayı 197 tl ceza yedim araca 7 gün süre verildi orjinaline cevirdim ve gittim jandarma trafik bana teşekkür etti meni iptal ediyorum dedi teşekkür ettim çıktım herhangi bir çekme mayene vs. söz konusu değildi

turizmtasimacilik

Arabayı 2 gün önce aldım, polis çevirdi abartı egzoz var diye ama benim aracımda açık hava filtresi vardı ve öyle çokta sesi çıkmıyordu. Neyse bunlar abart egzoz diye ceza yazdı daha sonra gidecekken dur araban otoparka çekilecek dediler. Neyse çektiler, gittim çıkartmak için polis dedi ki abartı egzoz çıkacak bende yok dedim hava filtresi var onu çıkart dediler yoksa otoparktan çıkaramazsın. Ona da tamam dedim gittim çıkarttım. Bu seferde otoparktan aracı bu şekilde çıkaramazsın aracı çekiciyle muayene istasyonuna götürülecek dedi, ona da tamam diyerek götürdük araç muayeneden düşmüş tekrardan muayene yaptırarak trafiğe açtırdım. Şimdi sormak istediğim herhangi bir uyarı olmadan veya cezaya da razıyım ama bu kadar ağır olması doğru mu ? Hukuki yollardan hakkı mı arayabilir miyim? Bazı yorumlarda sadece ceza yazıldığını gördüm. Araç felan çekildi yazan yok. Bu konuda bilgisi olan var mı?

turizmtasimacilik

kardeşim 2. kez mi yakalanmıstın muayeneden ve nasıl oldu çekici ile otopark dan muayene istasyonuna gittiniz parayı yatırdın sonra seni bırakıp gittiler mi orada bu 2017 tarihinde mi oldu bilgi almam gerek de 0553 200 04 04 ararsan bu numarayı sevinirim sana zahmet

turizmtasimacilik

Ya biz nasil bu hale geldik biri diyor internet haberinde gazetede televizyonda boyle bir yasak haberi yok biri diyor polis arabasinda da var eee tum bunlar olunca sana da bu maddeyi sagindan solundan delme hakki mi veriyor diger taraftan da asagi yukari tum kanun maddelerinde boyle muglak ifadeler yer aliyor ilgililer de yonetmelikle, kendi yorumlariyla bu maddeleri uygulamaya calisiyor kimisi de uygulamiyor bence bunu ozellikle yapiyorlar cunku vatandas bunlarla ugrassin birbirleri ile ugrassin da derdine yansin diye. Allah askina bu maddeleri daha anlasilir yazmak guncellemek uygulamak bu kadar zor mu? Igneyi kendimize cuvaldizi baskasina
Herkese selamlar...

turizmtasimacilik

Gecen gun bende hareket halindeyken 30/b-1 maddesinden. Ceza kesilmis aracima. Arac camlari cok koyu surucu gozukmuyor diye ceza kesilmis. Maddede boyle bir şart yok polis memurlari keyfine gore kanun uretiyorlar kendilerine. Icerden disariya gormede engel olacak her hangi bir aksesuar olarak belirtilen kanunda. Farkli yorumluyorlar.

turizmtasimacilik

05 Ocak 2017, 15:52 için asg der ki
Merhaba bu egzoz dan dolayı 199 tl bende ceza yedim gittim egzozu değiştirdim 7 günlük süre içerisinde trafiğe gittim adi herif (polis) camlarda film var söktür dedi gittim onu da yaptım tekrar gittim trafiğe men i kaldırtmak için bu sefer de plakan eski değiştir dedi onu yapmadım . hala men kağıdı duruyo iptal etmedi. Sorum şu beni bugün çevirseler şu an agzoz değişti ne yaparlar?
Bu arada trafik polisleri gerçekten çok işsiz..

turizmtasimacilik

26 Mayıs 2016, 14:30 için Egzoz der ki
Selam bende 26.05.2016 sabah saatlerinde ameliyatım için hastaneye giderken 30/b1 den ceza yedim bende sizler gibi haksız olarak ceza yediğimi düşündüğüm için idari mahkemeye itirazda bulundum ama dilekçeye açıklama yazmadim sadece tutanak seri nosunu itarazda bulunuyorum diye belirttim. memur arkadaşlara egzoz sesinin kanunda belli bir desibeli olması gerektiğini söyledim sesini ölçün desibeli aşıyorsa yazın dedim devlet bize desibel cihazı vermiyor dedi ve kesti cezayı o günün kotası doğmamıştı galiba bende doldurdu inşallah sonuç alırım abart egzoz 7 süre verdi ama sonrasıda trafiğe git. Men i kaldır filan demedi men edildinde demedi zaten söktürmeyide düşünmüyorum çünkü çok abartılı bulmuyorum ama ben şimdi 7 gün sonra trafiğe gidicekmiyim yoksa gitmicekmiyim???

turizmtasimacilik

30/1-b maddesine göre bende ceza yedim.Aslında yerel mahkeme kararı varken araca şeffaf filim takılmıştır.Sonra Yargıtay içtihadı ile tekrar yasak olduğu söylenilmiştir.Tabiki hepimizi kanunlara uymak mecburiyetindeydiz.Ama önce uyması gerekenler uymalı. Türkiyede bazı kesimlerin araçlarının camları hep filimli kanunlara saygılılar ceza yer.Raca trafikten men edilir.Ceza puanı yazılır diğerleri hep sokaklarda gezerler.Bence Kanun tam acık ve net olmayıp yönetmelikte belirlenmiştir.Bence kanunda değişiklik yapılsın belirli tarihe kadar filimleri sökmeyenlere ceza gelsin.Veya UYGUN OLANLAR SERBEST OLSUN..Benim filimler varken aracın içi serin ve güneş yanlardan camdan içeri girmezdi şimdi güneşten rahatsız oluyorum.Özellikler bu kanunun bir şekilde değiştirilip halka duyurlması gerekir.Hangi siteye acarsan aç yerel mahkeme cam filimini serbest etti diyor.Yargıtayın tek içtihadı var binde bir denk geliyor.Madem böyle bir yasak varise tv.lerde resmen yasak olduğu belirtilsin.Polis memuru arkadaşlar çok sıkıntı yaşıyorlar.Ama bence ilk başta ruhsata işlenik olanlar,araç muayenesinde az kusurlu olanlar ve camları simsiyah olupta hiç ceza yemeyenler ayrıca yasaksa herkese yasak olması gerektiği kanatindeyim.Bu konuyu gerekirse en son naoktaya kadar götürmeyi düşünüyorum.Bu işin mutlaka çözülmesi gerekir.Yasak ie kanunda açık ve net olmalı herkesinde bunu bilmesi gerekir.Çoğu serbest olduğunu biliyor.Ayrıca yasaksa servisler tarafından yapılmasının engellenmesi veya onlar hakkındada cezai işlem yapılması kanunda belirtilmeli. Bu işi sonuna kadar götüreceğim Saygı ve sevgilerimle

turizmtasimacilik

Az önce Yalıkavak garantibank tarafında şu maddeden 30/1-b ceza yedim cam filmi yüzünden.. ön cam ve şöför camında da yok. (arabayı böyle aldım yeni bebeğim var yola giderken iyi oluyor diyede sökmeyi düşünmüyordum)

Trafik Cezası Madde 30/1-b

Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan araçları kullanmak, karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanmak,

Bu maddede içerisi görünmezse ceza yazılır diye bir anlam çıkıyor mu?

turizmtasimacilik