Ağustos 04, 2021, 06:19:12 ös

Haberler:

Forum bilgilendirme sayfasına hoşgeldiniz. Aşağıdaki konular başlıklar altında aradığınız yanıtları bulabilir sizde sorularınızı sorabilir veya herhangi bir konuda cevap yazabilir deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.


Okul servislerinin aylık getirisi nedir? Ne kadar kazanıyorlar

Başlatan turizmtasimacilik, Mart 09, 2019, 02:29:58 ös

« önceki - sonraki »

turizmtasimacilik

Okul servislerinin aylık getirisi nedir? Ne kadar kazanıyorlar

bu olay bayadır aklıma takılıyordu, yani bir minibüs alıp birde şoför bulsak aylık kaç para getirisi olur diye düşünüyordum, şöyle bir ilana denk geldim ama bana biraz uçuk geldi, ayda 6-7.000 tl gelir garantisi veriyormuş adamlar. :)

diğer ilanlarına da göz attım, pek inandırıcı gelmedi bana.

konu hakkında bilgisi olan var mı ? ya da bu işi yapan bir arkadaş ?

turizmtasimacilik

bence tek arabayla yapılacak iş değil ayrıca sıfır değilde 3-4 yaşlarında ucuz bişey getirip kendinizin yapması lazım şoför para araba para yakıt para kurtarmaz bence

turizmtasimacilik

ben bayaa bir düşünmüştüm bu konuyu.

vito veya sprinter tarzı bir aracın fiyatı 120 bine geliyor.

aylık 3000 tl getirisi var.

bunun 500 vs araca ait masraflar.

size 2500 kalıyor.

1000 tl ye sofor tutsak

1500 tl kalıyor.Bu sistemde 5 sene sonra yeniden bir sprinter alacak para biriktirmesi lazım.ancak 80 ayda amorti ediyor.amorti etme süresi iyi değil.

aylık 1500 tl için 120 bin tl gömmeye değmez diye karar verip vazgeçmiştim.ama direksiyonun başına geçecekseniz kazandırıyor.o zaman amortismanı 40 ayı buluyor. ve karlı oluyor.

turizmtasimacilik

Şehir olarak neredesiniz?

Ankara için konuşuyorum, bu iş için özel plaka olan C plaka almanız gerekiyor.

C plakası (servisçilik yapma belgesi), olmayan bir kişi servisçilik yapamaz.C plakası olan bir kişinin, okul ve kurumlara bağlı olmak üzere 4bin - 10bin TL arasında geliri vardır.

J9'dan, Sultanlara hatta 0403'lere kadar araba kullanabilirsiniz, bulduğunuz iş ile alakalı.

Mesela başkent üniversitesi'ne öğrenci servisi yapacaksanız, büyük şehirlerarası otobüsler gibi otobüs kullanabilir 50 kişilik saydırabilirsiniz. 19 kişilik Peugoet J11'lerden daha iyidir.C plakayı nasıl alabilirsin? ihalesi olur ihaleye katılırsınız veya piyasadaki mevcut C plakaları alırsınız.

Mevcut C plakalar şu an için 450-500bin TL civarında. ihaledeyken daha ucuz tabi ki.

turizmtasimacilik

@Kaygerya detaylı cevabın için teşekkürler hocam, bu ilanda ki 7000 tl garantisi 2den fazla iş için o zaman sanırım.direksiyonun başına geçmek pek akıllıca olmaz bence, insanın gecesi gündüzü kalmıyor şirketin servis şoföründen biliyorum.

turizmtasimacilik

gelir yüksek, yanı 10-15 nbin tl kazanabiliyorsunuz. lakin yakıtı vergileri düştükten sonra net elde kalandan bahsediyorum ben. isterseniz 10 numara yağ yakın masrafı düşürün arabanın canına okuyun , isterseniz adam gibi kullanın az biraz kazanın.

turizmtasimacilik

istanbulda plaka zorunluluğu olmadığı için herkes bu işi yapıyor.sayı çok olunca çakal firmaların verdiği para da komik kalıyor.şoför tutarsanız size para kalmaz.

0 minibüs satıp iş garantisi veren firmalar hikaye.bende düşünmüştüm ama esas parayı aracı firmaların kazandığını öğrenince vazgeçtim.

turizmtasimacilik

Sırf okulla çok dönmez herhalde.İşçi taşıma ve organizasyon da yapmak lazım.Mesela AVM servisi falan da kazandırabilir

turizmtasimacilik