Kasım 24, 2020, 09:13:56 ös

Haberler:

Forum bilgilendirme sayfasına hoşgeldiniz. Aşağıdaki konular başlıklar altında aradığınız yanıtları bulabilir sizde sorularınızı sorabilir veya herhangi bir konuda cevap yazabilir deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Sıfır Araba Araç Alıp Rent a car a vermek mantıklık mı?

Başlatan turizmtasimacilik, Nisan 11, 2019, 04:11:37 ös

« önceki - sonraki »

turizmtasimacilik

Sıfır Araba Araç Alıp Rent a car a vermek mantıklık mı?

sifir araba alip rentecara kiraya vermek nekadar dogru

aylik 850- 1000 tl arasinda kira getiri oluyor sizce nekadar dogru ?

bana mantikli geliyor aylik getirisi iyi oldugu icin

turizmtasimacilik

Hiç tavsiye etmiyorum. Bunu yapmak isteyen bir arkadaşım vardı ve hesabını yaptığımızda Ayda en kötü 20 gün kiralanan araç yılda 240 gün eder ki gerek km si gerekse kiralayanların hor kullanması sebebiyle 2 sene sonra en az 60 bin km yapar ve aracın çıkaracağı sorunlar, satmak istediğinde fiyatının düşmesi çokta kazançlı olmadığını göreceksin.

turizmtasimacilik

ne alakaki sen durupda arabayı önüne gelen firmaya verirsen dediklerin olur. Ben kendim rent a carcıyım mesela benim kurallarım var ve ben gibi olan kişilerde var kuralları olan. mesela çoluk çocuğa araba vermiyorum ehliyet süresi 2 sene Yaş 22 en az eko segmentlerde orta segment araçlarda ise 3 sene arıyorum ve yaş 25 üstü Lüks Segmentlerde zaten kolay kolay vermiyorum herkese.. kredi kartı olmayana asla araç vermiyorum.. Aracı kiraya verirken 2 Türlü verilir.. Sınırlı KM sınırsız KM Km sine göre Fiyat biçiyoruz.. ve Araç Firmaları Aracı aldığı zaman o aracın bakımlarını sigortalarını üstlenir ve araç Aylık ne kadara anlaşıldı ise o süre içerisinde her ay araç sahibinin banka hesap nosuna kirası yatar.. Ama dediğiniz gibi ciddiyetsiz firma ile çalışırsanız aracınız hor kullanılır ve Sorunlar çıkar hatta çalınma riski bile vardır ha bunlardan banane diyebilrisiniz ama sonuç olarak sizde uğraşacaksınız.. bence uğraşılmaz. bak ben rent a caryıyım asla bulaşma diyorum.

turizmtasimacilik

24 ayda aracın perti çıkıyor ona göre hesap yap.

Lastiklerin 20.000 km'de bir değişmesi lazım. Yaz kış ayrı lastik.

Yıllık kasko ödemesi var

15.000 bakımları var.

Hunharca kullanımdan kaynaklanan bakım ücretleri var.

Var oğlu var.

turizmtasimacilik

anlasmaya gore lastikleri rentacar ciya ait deyistirmesi ,

ve 25 yas uzeri kisilere kiraya veriyor arti musterilerinin yuzde 95 si turistler

Avidus
Valla bence çok mantıklı değil. Adam turist radara girse veya plakaya ceza gelse zaten 10 günde geliyor ceza tutanağı adam çoktan TR dışına gitmiş olacak. O da bir risk. Bence mantıklı değil öyle olmasa rent a car firması kendi arabalarını kullanır dışarında kendisi de araba kiralamaz.

turizmtasimacilik