Ağustos 04, 2021, 07:37:13 ös

Haberler:

Forum bilgilendirme sayfasına hoşgeldiniz. Aşağıdaki konular başlıklar altında aradığınız yanıtları bulabilir sizde sorularınızı sorabilir veya herhangi bir konuda cevap yazabilir deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.


Otobüste en iyi koltuk numaraları hangisi

Başlatan turizmtasimacilik, Ocak 23, 2018, 03:19:19 ös

« önceki - sonraki »

turizmtasimacilik

Otobüste en iyi koltuk numaraları hangisi? şehirlerarası ve yurtdışı uzun kısa yolculuklarda otobüslerin hangi koltuğunu tercih etmeliyim güvenlik ve konfor açısından?

turizmtasimacilik


turizmtasimacilik

sehirlerarası otobüslerde tabii ki de orta kapının bir önündeki koltuklardır. böyle dibine kadar yaslarsın koltuğu. ohh mis.

turizmtasimacilik

2'li koltuğun 1.5'luk parçasına hükmeden bir insanın yanınızda oturmadığı koltuktur.

turizmtasimacilik

mevsim kışsa sabah saatleri ise ve ilk duraktan binilmişse (güneyden kuzeye doğru yolculuk)
dolmuşta şoförün iki arkasındaki koltuğun pencereden taraf kısmına oturulur. nedeni o koltuğun altında arabanın ısınması için sıcak hava üfleyen kalorifer deliklerinin olmasıdır. bu deliklere ayak sokularak dolmuşun tüm sıcak havasını önce sizin üzerinizden geçecek şekilde yön vererek oturmaktır amaç. birçoğu oradaki kara kutunun sıcak hava olduğunu bilmezler. kışın her türlü harekâtta kullanılabilen koltuktur.

mevsim yazsa sabah saatleri ise ve ilk duraktan binilmişse
adana sıcağı ve güneşi malum tüm topel koop' larda 12 000 btu klima olduğunu düşünürsek en arka tavandaki klimadan en iyi şekilde yararlanmak için yine şoförün iki arkası koridor tarafı seçilir klimadan gelen tüm havanın ilk olarak insan seviyesine inmesi bu koordinatta gerçekleşir. koridor tarafına oturmanın bir diğer önemli amacı ise virajlarda sağdan ve soldan gelen kavuran güneşi en az hissedilmesidir. yılların bana verdiği deneyim ile kendi kendime bu tecrübeleri edindim.

turizmtasimacilik

şehirlerarası otobüslerde önünde arkanda kimsenin oturmadığı herhangi bir koltuktur. ne önündekiyle koltuğunu yatırdı diye papaz olursun, ne arkanda biri var diye koltuğunu yatırmaktan imtina edersin.

turizmtasimacilik