Eylül 22, 2020, 07:59:23 öö

Haberler:

Forum bilgilendirme sayfasına hoşgeldiniz. Aşağıdaki konular başlıklar altında aradığınız yanıtları bulabilir sizde sorularınızı sorabilir veya herhangi bir konuda cevap yazabilir deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

En az yakan servis aracı hangisi tavsiye yorumlar?

Başlatan turizmtasimacilik, Şubat 02, 2018, 01:38:51 ös

« önceki - sonraki »

turizmtasimacilik

En az yakan servis aracı hangisi tavsiye yorumlar? Arkadaşlar servis işi yapmayı düşünüyorum banka kredisiyle alacağım ilk önce bilmek istediğim az yakan araç hangisi onu merak ettim. bilgilendirirseniz sevinirim. teşekkürler

turizmtasimacilik

V5 motorlara bakın az yakıyo arkadaşın dediği aracın servis aracı az yakanlardan biri ama çok tangırdıyo sanki bindimde ondan diyorum

turizmtasimacilik

Az yakıyor mu bilmiyorum ama servis firmalarının en çok talep ettiği araç bu mercedes sprinter.

turizmtasimacilik

servis işi yapacaksan bir meslektaşın olarak :) sana tavsiyem MASTER dır pahalı bir araçtır. ama gerçekten panelvan sınıfında en cimri araç master dır. ben kendim iklimlendirme ve sogutma servisligi yapıyorum 2000 model master var bende 2.8 DTİ (Dreck Turbo İntercoler) şehir içi ve şehirler arası ortalama km de 0.30 TL yani 30 kuruş (300 bin lira ) yakıyor(90 ile 110 km/s hız arasında yapılan ölcümdür). (tabiki bakımlarını zamanında yaptırırsanız ) siz yeni model düşünüyorsunuz ki günümüz teknolojisi saten araçların düşük tüketmesi ile ugraşıyo yeni modellerde bu civarda yakıt tüketimi sağlayacaklarına eminim. hem masterlar önden çekiş olması ve yüksek tork momenti sağladıkları içinde yük taşımada mercedes sprinter lara göre daha yüksek çekişe sahiptirler. yani yükleye bildigin kadar yükle banamısın demezler. aynı zamanda coğu modellerinde turbo 3500 vardır ki bu aracın hızlanması ve çekişine büyük katkı sağlar.

turizmtasimacilik

Master ne kadar yakıyor bir bilgim yok fakat deposunun 105 litre olmasından dolayı aracın az yaktığını söyleyenler var.

Bizde sprinter var, sprinter'ı önermek isterim fakat yakıt konusunda atıyorum Ducato kadar, Jumper kadar az yaktığını söyliyemiyecem..

Az yakan istiyorsanız dediğim gibi Ducato falan bakın. Master az yakıyorsa hakkatten onuda düşünebilirsiniz..

Ama konfor hakkatten yok benden söylemesi..

turizmtasimacilik

hemen eklemek istedim konfor konusunda pek bişey söyleyemem ben eski model kullandığım için pek konfor takip etmiyorum. depolarının yeni modellerinde 105 lt oldugu bir gerçek bendeki 2000 modelde 120 lt depo bulunuyor. ancak depo büyüklügünün yakıt tüketimini etkileyecegini pek sanmıyorum..

turizmtasimacilik

hemen eklemek istedim konfor konusunda pek bişey söyleyemem ben eski model kullandığım için pek konfor takip etmiyorum. depolarının yeni modellerinde 105 lt oldugu bir gerçek bendeki 2000 modelde 120 lt depo bulunuyor. ancak depo büyüklügünün yakıt tüketimini etkileyecegini pek sanmıyorum..

turizmtasimacilik

Doğrudur..

Benim anlatmak istediğim bir master sahibi diyorki bize benim araç sizin sprinter'dan çok çok daha az yakıyor..

Tamam kabulüm sprinter'ın yakıtı az değil belki ama deposunun büyük olduğunu hesaba katmıyorlar.

Tüketimi etkilemez tabi hatta bu bir +'dır benim gözümde.

Birde bizim sprinter'da chip tuning uygulaması var 201 beygir gücünde şuan.

Eski çalıştığım yerin iş yeri serviside bir önceki kasa master'dı. Açıkçası ben pek beğenmiyordum onu.. Motoruna lafım yok, tüketimini bilmiyorum fakat aracın heryeri gıcırdıyordu.

İçinde kendimi güvende hissedemiyordum..

Ducatoyu, Jumper'ı bile bu konuda daha başarılı buluyorum.

Son olarak ise yeni kasa master hakkında hiç bir bilgim yok, eski kasası hakkında konuştum 

Konu sahibi sprinter düşünürse elimden geldiğince yardımcı olurum..

turizmtasimacilik

hocam her yerinin gıcırdaması ile ilgili yeni modellerine birşey söyleyemem ben 2000 model kullanıyorum onun gıcırdaması bana normal geliyo :):) ama güvenlik konusunda gayet sağlam olduklarını söyleyebilirim. bendeki masterla kaza yaptım ben eski şasi vw jetta ya sağ ön çamurluğundan vurdum masterdada ön tamponun soluna geldi. jetta nın sag ön takım tamamiyle pert oldu çekici ile aldılar aracı. masterda ise tampon bile kırılmadı sadece sol tarafa jettanun boyası sürüldü ve parelel olarak 4 5 adet tamponda çizik oluştu o kadar. yani güvenlikleri konusunda hiç bir sıkıntı yaşamayacaklarına eminim. ama tabiki diger araçları kötülemek değil amacım...

turizmtasimacilik