Ağustos 04, 2021, 07:17:32 ös

Haberler:

Forum bilgilendirme sayfasına hoşgeldiniz. Aşağıdaki konular başlıklar altında aradığınız yanıtları bulabilir sizde sorularınızı sorabilir veya herhangi bir konuda cevap yazabilir deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.


Almanya'da toplu taşıma bedava olacak haberleri doğrumu?

Başlatan turizmtasimacilik, Şubat 14, 2018, 05:41:58 ös

« önceki - sonraki »

turizmtasimacilik

Almanya'da toplu taşıma bedava olacak haberleri doğrumu? Almanya'da hava kirliliğini azaltmak için bazı kentlerde toplu taşıma bedava olacakmış. Almanya'yı dünyanın sürdürülebilirliğine katkısından dolayı kutlamamak gerek. Biz de geçmediğimiz, fiyatından dolayı zaten geçemediğimiz köprüyle, tünelle selvi çektirip övünelim.

turizmtasimacilik

çevrecinin daniskası mertebesinde bulunan ülkemizde gerek otoyol gerek köprü geçiş ücretleri egzoz salınımı ve çevre kirliliğinin azaltılması için sürekli güncellenmektedir.

tabi ki bu önlemlerin yeterli gelmeyeceği düşünüldüğünden araç maliyetlerine çeşitli isimler altında çevreyi korumak için vergiler getirilmektedir,
ayrıca petrol türevi fosil yakıtların fiyatları dünya ortalamalarının üzerinde tutularak kullanımının azaltılması ile çevreye verilen önem pekiştirilmektedir.

çevre o kadar önemlidir ki ;
karbon salınımı diğer araçlara nazaran daha düşük olan motosikletlerin fiyatlarına ek vergiler getirilerek onların da salınmasının önüne geçilmesi hedeflenmektedir.

gıda fiyatlarının dünya geneline göre artması ise bireysel salınımın önüne geçmek içindir,
zaten ülkemizin göz bebişi istanbulun yapılanmasına, planına bakarsanız şehir büyüklüğündeki koru, park, mesire yeri gibi yeşil alanlar hemen gözünüze çarpmaktadır.

en çevreci bizizdir.
en ne varsa bizizdir.

bu ve benzeri provokatif şovların sonucunda sağlam osmanlı tokadı yiyecekler haberleri yok.

turizmtasimacilik

Otobüsleri tr'de zaten bedava yapmazlar onu geçtim. En azından avrupadaki otoban ve köprü geçişleri bedava onu örnek alsalar o bile yeterli olur...

Avrupa'da en azından Fransa ve İtalya'da otobanlar paralı diye biliyorum, Almanya'da ücretsiz. Şimdi düşününce Almanlar bizi niye kıskanmasın gerçekten? Orada devlet yoldan para almıyor, şimdi bazı şehirlerde toplu taşımadan da para almayacak. E bakıyor Türkiye buralardan voleyi vuruyor, nasıl kıskanmasın?

turizmtasimacilik

Şu olayın Türkiye de olması imkansız. Doğanın ekolojik dengesi bozulmuş kimin umrunda. Şubat ayın da lapa lapa kar yağar ama dışarısı günlük güneşlik. Kendi şehrimden örnek vereyim. Bursada toplu taşıma pahalı olduğu için çoğu kişi kendi araçlarını kullanıyor. Bu kadar araç hem trafik hem de çevre kirliliği yapıyor. Toplu taşıma daha ucuz olsaydı kimse kendi aracına binmezdi.

turizmtasimacilik

burada olsa minibüsçüler taksici dolmuşçular iç savaş çıkarır. şehit annesinden toplu taşıma parası isteyen hayvanlar yaşıyor bırakın doğaya saygıları olsun.


turizmtasimacilik