Eylül 20, 2020, 04:41:36 öö

Haberler:

Forum bilgilendirme sayfasına hoşgeldiniz. Aşağıdaki konular başlıklar altında aradığınız yanıtları bulabilir sizde sorularınızı sorabilir veya herhangi bir konuda cevap yazabilir deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Ankara'da 500 Adet Yeni C Plaka Satışı Yorumlar Şikayetler Öneriler Görüşler

Başlatan turizmtasimacilik, Mart 01, 2018, 10:34:13 öö

« önceki - sonraki »

turizmtasimacilik

Ankara'da 500 Adet Yeni C Plaka Satışı Yorumlar Şikayetler Öneriler Görüşler, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve UKOMO ile alınmaya çalışılan yeni 500 adet C plaka satış ihalesi kararı elinde C plaka bulunan esnafı isyan ettirdi.
Aşağıda esnafların sosya medyada yaptıkları yorumlardan bazıları bulunmaktadır ;

Sevgili esnaf arkadaşlarım. Bende sizler gibi aynı şekilde tedirgin olmakla birlikte bende sinirliyim. Bizler tarafindan Kabul edilemeyecek bu kararın nasıl önüne geçebiliriz düşüncesini bende taşıyorum. Lakin her kez kendi kafasına göre hareket eder toplanalım yakalim yıkalım derse bu işin içinden çıkılamayacak hal alır. Ve çoğunluğu kaybetmiş oluruz. Bugün bende odaya dilekçe vermek için gittiğimde halil ibrahim seyfi başkan açıklama yapıyordu. Durumun vahimiyetinden bahsediyordu her kese ayrı ayrı açıklama yapmaktan enerjisini boşa tükettiğimizi gördüm. Elbet her kez açıklama istiyor ekmeğine sahip çıkma adına ve başkanda kimseyi kırmamak adına açıklama yapıyor. Bende başkana nacizane tavsiyemi sundum. Bi kamera karşısına geçip ilk ağızdan durumu bizlere anlatmasını bilgi vermesini ne yapmamiz gerektiği konusunda esnafı bilgilendirmesini istedim. Bu videoyu da bizim üye olduğumuz gruplara atmasını rica ettim. Gerek ASIO nun mesaj sistemiyle gerek bu yontemle gerekli bilgilendirmenin yapılacağını söyledi. Muhtemelen bugün akşam ne yapılması gerektiğini söyleyecektir. Bizler Esnaf olarak bi başkan seçtik. Lider belirledik bırakalım da bi kişi yol göstersin. Bizde arkasından gidelim. Ama sonuna kadar gidelim. Durum gerçekten vahim. Bi toplanti olacak tarihi ve saati elbet bildirilecek. Lütfen her kez katılsın. Demeyelim ki "hakan gidiyor mehmet gidiyor o kadar esnaf var her kez gidiyor ben gitmezsem bişey olmaz." O derse öbürü derse ben dersem hepi topu 7000 tane plakacidan 100 kişi katılır. Kimseye sesimizi duyuramayız. Ayrıca plaka ihalesini isteyen asıl yılanın başları da belli olmaya başladı. bunları benim burda paylaşmamın doğru olduğunu düşünmüyorum. Elbet bunların isimleri de yetkili kişiler tarafından ifşa edilecektir. İfşa edildikten sonra da eğer ki biz bunları ankara da barındırırsak asıl bize o zaman yazıklar olsun. Yapilacak iş o kadar basit ki O yılanın başı esnaf düşmanlarında Çalışan esnaf arkadaşlarımızı belirleyip arabalarını çektirip zararları neyse karsilayacaz. Buna oda liderlik edecek. her kez 50 tl verse 7000 tane araç var 350 milyar para yapar bu da esnafımızın zararına yeteceğini düşünüyorum. Bu yazdıklarım benim kendi düşüncelerim umarım yanlış bir şey telafuz etmemişimdir. iyi akşamlar

turizmtasimacilik

Musa Ateş Başkan iyi hoş ama ya satış gerçekleşir se arabacının hali duman olur ellerindeki hiç olur ifşa et bu gün bu yılanlar çıksın Başkan var diyon seçtik diyon öyleyse onun arkasından gitmek bu esnafın boynunun borcu.

Ümit Koçak Bunu sadece ben degil bir suru kisi biliyor. Ama kendim gözümle görmediğim sadece kulaktan dolma haberle böyle bi şeyi yapmayı doğru bulmuyorum. Bu isimleri dilekçelerini kendi gözleriyle gören yetkililer ya da kişiler açıklasın belki dün ki gibi biz vermedik asparagas haber denecek. Suçu olmayanı suçlamak hele ki emin olmadığın bi şey hakkında karşındakini karalamak ne bana ne de bize yakışmamalı saygılar.

Muharrem Doyuk Serviscilere dokunana sandiktada sen dokunacan bu kadar basit.

Saygıdeğer C plaka esnaf arkadaşlarım bu 500 plaka kim adına istek yapılıp geldiğini kimse bilmiyor biz bu 500 plakayı istemiyoruz Bu konuyla ilgilenmesini belediyemiz den arz ediyoruz lütfen bu 500 plakayı sayın büyüklerimiz bu konuyla ilgili yetkili kişiler arkamızda durmasını istiyoruz odamız ve biz esnaf arkadaşlarımız hep birlikte bu 500 plakaya HAYIR diyoruz HAYIR diyoruz.

SERVİSCİ ESNAFI GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜ.....

Bu 15 firma kimse açıklansın
O firmalarda çalışan arkadaşlar bıraksınlar işi hakedişlerini esnaf olarak biz ödeyelim
Araba başı 100 150 ne düşüyorsa üzerimize ben yapmaya hazırım...

Mutlu Ülger O şirketler firmalarda çalışan arkadaşlar ceksinler ayliklari esnaf olarak biz odeyelim .5000 esnaf yaa. Az deil.

Suat Helvacı Ben varım üzerime ne düşüyorsa veririm. O taşeron firmalarda çalışanlar hatta gerekiyosa bende dahil bugün kontak kapatalim.

Serkan Elagöz Kontak kapatalım arkadaşlar bi günden kim ölür sanki kiymetimizi anlarlar belki.

Mehmet Efe Allah razıolsun eğerki biz servisci olarak çalışsayız demeki insan değiliz payımıza ne düşüyorsa hem fazlasiile hemen yarın listeyı hazırlasınlar selamlar.

Andtur Osman Arkadaşlar o listedeki bazı arkadaşlar dilekçe vermediğini söylüyor.peşine iptal olsun diye dilekçe yazıp imzalıyor bu belayı başımıza kim açtıysa kesin ve net bilgi ile söyleyin de bizde kim dost kim düşman bilelim ona göre davranalım varsa irtibatımız keselim.

Değerli Esnaf Arkadaşlarım ;
21 şubat tarihinde bazı firmalarca verilen dilekçe ye istinaden, Bugün Alt komisyondan geçen 500 plaka satışına karşı Oda'mızla birlikte hareket edelim, Gün birlik olma günüdür. Bizler dahil bu kararı durdurmak için herkes elinden geleni yapsın.Bu karar yanlış bir karar olup Geleceğimize ve Plakamıza sahip çıkalım.

turizmtasimacilik

Bütün esnaf arkadaşlarımızın bu davada yanında olduğumuzu firmamızın adı böyle bir girişime alet edildiği için gerekli mercilere dilekçelerimiz verilmiş ve suç duyurusunda bulunmuştur.

Salih Yıldız Haklının ve hakkın yanında olan adam Çaglar bey desteğiniz için minnettarız.

Ahmet Öztürk Öztürk Tesekur ederiz yanimuzda oldugunuz icin peki anlamadigim.nokta vatan ben yapmadim.dgy turizm.bn yapmadim.ozyaren tur bizim.haberimiz yok.diyor kim.verdi dilekceleri anlamus deyilim bnnnn.

TC Turgay Kaya Hepsi kimin yaptığını biliyor arkadaşlar ona göre davranıp dilekçelerinizi verdiyseniz suç dıyurusundada bulunun ve size zahmet evrak kayıt numaralarınıda atın buraya zira hem bu günden soğra güvenimizi kazanmanız için hemde mahkemelik olduğunuzda belgeli olmanız için

turizmtasimacilik

Arkadaşlar sosyal ağlardan belediye başkanımızın paylaşımlarının altına başbakanımızın paylaşımlarının altına cumhur başkanımızın paylaşımlarının altına konu ile alakalı msj yorum atın.

C AİLESİ ŞU DAKKAYA KADAR HABER YOK BU BÖYLE OLMAZ YARIN SABAH ODADA BULUŞALIM BELEDİYEYE GİDELİM SESİMİZİ ANKARA DEĞİL TÜM TÜRKİYE DUYSUN.

Ali Taşdelen Arkadaşlar sosyal ağlardan belediye başkanımıza başbakanımıza cumhur başkanımıza konu ile alakalı msj atin

Salim Gülhan Cumartesi yada pazar .bir içraaat tapmak lazım ..2000..3000 bin araçla..içratı ses getirecek şekle yapalım.yakalım bir pejo.. bune yav dolmuşa dokunma .özel hakl...vur servisciye..korsan araçta cocuk unutur...adı servis olur..korsan kaza yapar adı servis olur... biz her insanın en degerli varlıkları cocuklarını taşıyoruz..kendi canlarını taşıyoruz.. hafta sonu kalıcı bir ses getirip duyan duyman kalmaası için ekmegimize sahip cıkalım kanaatindeyim..biz hırsızlık yapmıyoz..bu esnaf kadar ankara büyük şehre kattıda olan yoktur.

AKŞAM ODADA BULUŞALIM ODAMIZA DESTEĞİ VERELİM SEN BEN YOK BU ZAMANDA Halil İbrahim seyfiyi zerre kadar sevmiyorum ama bugün birlik günü.

BAŞKANNN O 15 TURCU YAPTI DİYOSAN O 15 TURCUNUN İSMİNİ BURDAN AÇIKLAMAK SENİN BORCUNDUR ESNAFA VE BİZ ESNAF LARDA O TURCULARI BATIRIP PİYASADAN ÇEKİLİP GİDENE KADAR İŞLERİNDE ÇALIŞAN ESNAFTA NAMUSSUZDUR ŞEREFSİZDİR ONLAR BATSINLAR İNŞALLAH OKUYAN TURCULAR BURDAYSA İYİ ANLASINLAR Kİ BİZLERLE AYAKTA DURUYORLAR ONLARI BATIRMAKTA BİZİM ELİMİZDE BAŞKAN AÇIKLA HEPSİNİ ALDIĞI İHALELER İÇLERİNDE PATLASIN ŞEREFSİZLERİN.

Mutlu Ülger Her Sene bin plaka beş yüz plaka yeter amk. Y... kaldiran solugu esnafta aliyooo.onbesta ac gözlu şirketin cezasını beşbin kişilik esnaf çekiyor.amaçları araba bollastrip fiyatları aşalara cekmek.hem bizim ustumuzden ekmek yerler hemde bize nankörlük ederler.napilacaksa bir an önce yapılsın abi .canimizimi alacaklar. ölümden öte yolda yok. Pilavdan dönen o kasığında taaa amk.... bu işin sorumlularına sapla samanı ayırt etsinler artık.

Mustafa Aydın Oda el atmalı fırsat bu fırsat turcularla ilgili çıkan yasaların uygulanmasını sağlatsın komisyon 0/0 30 uygulanıyormu hayır sırtımızdan kazanıyorlar borç harç araç değiştiriyoruz 3 yıl sonra haydi yeniden araç değiştir

Erol Şanlı Ankaralı meslektaşlarımız böyle bir dayanısmadan dolayi kutluyorum birlik olduğu sürece asilamayacak sorun yoktur yeterki bol Parçala yönet oyununa bireysel esnaf olarak gelmeyin saygilar.

TC Turgay Kaya Aynen katılıyorum arkadşlar dik durma zamanı yoksa seneye bu senenin fiyatlarının yarısına çalışırsınız bırakın plakanın değerini zaten bunlar plaka almak için yapmadılar ucuz çalıştırma oporasyonu dur bu.

Alp Arslan Arabasını o şirketlerden çekecek arkadaşların maddi zararlar bir şekilde az çok karşılanırsa onlarda gönül rahatlığıyla aza çoğa bakmadan çeker araçlarını. Buda kazancı iyi olan arkadaşların bir süre kazançlarını bölmeleriyle alakalıdır. Bu durumda gelecek günler çok güzel olur. Bu da kooperatifler sayesinde olur.
Aksi takdirde gelecek günler gayet sıkıntılı olur. Sermaye gücü kazanır.

TC Turgay Kaya Her türlü destek sonuna kadar odamızı bu konuda ciddi hodri meydan demeye davet ediyorum milleti ucuz çalıştırma peşine düşen şeref yoksunlarına karşı

turizmtasimacilik