Temmuz 11, 2020, 02:14:22 ös

Haberler:

Forum bilgilendirme sayfasına hoşgeldiniz. Aşağıdaki konular başlıklar altında aradığınız yanıtları bulabilir sizde sorularınızı sorabilir veya herhangi bir konuda cevap yazabilir deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Servis Şöförleri Neden Ucuza Çalışır Sebepleri Nedenleri?

Başlatan turizmtasimacilik, Ocak 27, 2018, 06:57:07 ös

« önceki - sonraki »

turizmtasimacilik

Servis Şöförleri Neden Ucuza Çalışır? Turizmde şehirlerarası otobüs firmalarında , özel transfer şirketleri ve makam şöförlüğü gibi bir çok sektörde şöförler yüksek maaşa çalışırken neden servislerde şöförler çok ucuza çalışır?

turizmtasimacilik

Genelde servis şöförleri emekli olduğu için ucuza çalışıyorlar şöförlügü bitirenler zaten bu emekliler ucuza çalışıyorlar piyasayı düşürüyorlar

turizmtasimacilik

Onur Şahan : Biz kamyoncular 2750 den aşağı çalışmıyoruz mesai hariç her pazar tatil servis şöförleri genelde 3 servis atıyor bilemedin 4 otobüs olsun veya minübüs hiç işim olmaz yolcu taşımacılığı ile çünkü piyasaları çok düşük uzun yol otobüs şöförü bile aylık en fazla 2000 veriyorlar onların tek avantajı çift şöför bide yemek sıkıntısı yok çoğu 2000 bile almıyor sefer başı alıyor doğru düzgün sigortaları yatmıyor. Ama bildiğim tek bişey var emekli şöförlerin yüzünden şöförün kıymeti yok ülkemizde

turizmtasimacilik

Adem Tezcan : Ben olsam emekliye işveren şirketlere ceza yazarım genç Lee boş emekli olmuş tamam ihtiyacı olanları arıyorum evde torununu seveceyine oglu boş çocuk oynuyor kendi ucuza çalışan birkaçtane tanıdığım insanlar var

turizmtasimacilik

Mehmet Fatih Manay : 3.500 ekamyonda çalıştıracak Soför bulamıyorum varsa is arayan

turizmtasimacilik

Adem Karakaş: Çalışmayın çalışıyorsanız mesayinizi alin alamıyorsanız avukat aracılıyla mahkemeye verin ben verdim

turizmtasimacilik

Yusuf Evci ; Öncelikle herkese selamlar bende bir emekliyim bende şoförüm konuşmalarınızda hep emekliyi suçluyorsunuz hiç bir emekli verilen çok parayı geri çevirmez Türkiye genelinde her işin bir piyasası vardır bu piyasayıda yalakalar belirler bu nu böyle bilin birilerini suçlayacagınıza şoförler derneği diye bir yer var T. Ş O F adı altında hizmet vermektedir hiç biriniz buranın kapısı nerden açılır bilmiyorsunuz eger sizler hakkınızı aramak istiyorsanız birilerini suçlayacagınıza toplanın hakkınızı buralarda arayın hemde resmi olarak

turizmtasimacilik

Adem Karakaş : Doğru diyon reisss çalıştığını yerde yokmu yürekli sen çalıştığını yerden elden para alırken vidyoya çekip gerekeni yapıncak olan anlata bildim herhalde yetmiyorsa tabiki calisacan

Yusuf Evci Babacan;
benim emekli maaşı 980 TL mecburum çalışmaya ama arkadaşların dediği gibi bedavada çalışmıyorum eger herkes benim kadar hakkını arasa burda kimse kimseyi suçlamaz.

Adem Karakaş ; Dediğim gibi seni suclamiyoz Yetse sende calismazsin illaki çalıştıran ve ekmeğinizi vermeyen şirketleri verin hakkımız var.

Adem Tezcan:  Kardeş ben çalıştığım yerden memnunum
Genel olarak ucuza çalışıyoruz benim SGK var bankadan maaş alıyorum
Ama dersen neden bu kadar dertlisin zam mesayi Serviz işinde ben mesayi alıyorum diyen varasa buyursun 4 tek yapan da 2 tek yapan da 8 tek yapan 30 gün çalışıp maaş artı mesayi artı yemek veren varsa no vereyim ortalama maaş 1500 1850 arası 2000 bin alan 27 lık ler
Bak ilanlara sorsan hepsi zarar ediyor 2 yılda araba yeniliyorlar.sorun ben sen değil kardeş piyasa böyle sebebi emekli şoför çok
İhtiyaçtan calışana lafımız yok sonuçda kul kısmetini yer hayırlı akşamlar.

Murat Zeki Ocakçı : Darılmayın ama on kişiden yedisi emekli... Olur olmqz herişe koştuklarından firmada ses çıkaramıuorsu n...yapmam dediğindede o yapıyor sen niye yapmıyorsun....emekli demek eşşek gibi her verilene evet deyip koşmak değil...madem çalışacaksınız bari diğerleriyle birlik olun ...e oda yok...nasıl olsa bana iş çok diyor...bura olmazsa öbürü olur...işverende bunu çok iyi kullanıyor

turizmtasimacilik

Ramazan Çakır; Diline saglık bende emekliyim 3000 diyorlar az diyoruz biz gitmiyoruz sizde gitmeyin diyoruz ama kime diyon gençmiş evlenecekmiş ev besliyormuş 1800_ 2000 ne ilk önce koşuyor sonrada emeklileri suçluyor ucuz çalışıyor diye bırak kardeş eşşek gibi çalışsınlar onlar biz emekliler bildigimiz gibi çalışırız.

Murat Zeki Ocakçı : Kimse nin kimseyi suçladığı yok...paşam...piyasanın gerçeğini konuşuyoruz...℅80 i emekli ℅20 si yalamalar olmasa işveren o fiyatları sana bana diyebilir mi...?.fiyat ayarlaması , proje hazırlarken bunları hesaba katmazmı..?. Katar...elaman çalıştıramam der ..ona göre piyasa ya fiyat verir ..iş veren nasıl olsa ben bulurum diyor kısıyorda kısıyor projeyi alacağım diye

Firuz Kul ; Herkesin bir fiyatı vardir. Kimi üç kuruşa kimi de beş kuruşa tav olur. Bu işin emeklisi memeklisi olmaz piyasayı öldüren ucuz adamlar ve yeni yetmelerdir.
Ben de Emekliyim ama en azından kendimi ucuza satmıyorum. Emekli arkadaşlara fazla yuklenmeyin. Emekliler iyi maaş alsalardı kamyon ustunde ya da otobus tepesinde değil gece karısının sıcak koynunda yatıyor olurdu. Olaya bir de böyle bakın.
Saygı ve selam.

turizmtasimacilik

Yusuf Evci Eger normal şoförler de emekliler gibi hakkını arasın sizlere yeminle söylüyorum piyasa şu an ki maaşın iki katına çıkar çünkü patron benim istediğim parayı veriyor nedenmi veriyor patron biliyor benim ona ihtiyacım yok onun bana ihtiyacı var ikincisi tecrübe bu işte pişmişiz artık onun emekli lere laf söylemeyin işe girmek için patronun her isteğini kabul edip iş başı yaptıktan sonra zıplamak olmuyor ondan sonra da suçu emekli ye at.

Murat Zeki Ocakçı ;
Senin o söylediğinde beni %20 yalakalar diye tqnımladığım zevat....kendi namıma...bir hafta oldu işi bırakalı... İlan bıraktım.... Gelen teklifleri şuraya yazsam inanın aralıksız durmadan bir ay küfür edersiniz.

Hasan Arslan; Arkadaşlar. Bende kamyon şoförü yum bence emekli arkadaşlara emekli maaşı yetmiyor.onlarda mecburen çalışıyorlar.ucuza çalışıyor lar çünkü kimse yaşlı birine bir gence vereceği parayı vermez.not:emekli değilim😀

TC Mustafa Mert Ersoy; Alayı emekli adamlar bin lira gelse kar diyor evde oturmaktansa oda doğru ama piyasa düşüyor işte

Yaşar Akyer ;
Emekliye aldığı maaş yetmiyorsa bunun suçlusu işsiz kalanlar değildir bunun hesabını devlet büyüklerine sorun bir arkadaşımız orda tşof yonunu gösteriyo sen bize orayı göstereceğine git devlete sor benim maaşım yetmiyo diye birde piyasayı yalakalar belirler diyonuz evet bunun gibi .... yeter kardeşim insanların rızkıyla oynamayın ya devlet bi maaş vermiş oturun oturduğunuz yerde

Behlül D Arslan; Boş boş konuşmayın o servislerde emekli olmayan ucuz calısan sigortasız calisan mevcut ezbere konusmayın emekli keyifinden mi çalışıyo o da ihtiyactan çalışıyo kerizmi yuksek para varken ucuza calışsın üç beş şahsiyetsiz yalaka girer piyasaya ortalığı karıştırır siktir olur gider ceremesini herkez çeker bu serviste deyil bütün şoförlük islerin de gecerli hatta butu sektörler de gecerli boş boş konuşup emekliye takana kadar etrafınız da yanınız da olan yalaka serefsizleri barındırmayacak sınız hakkınızı hertürlü arayacaksınız amaaan banane demeyip böylelerini temizleyeceksiniz bu herkez icin gecerli bak o zaman neler degisiyo gor.

turizmtasimacilik

Murat Zeki Ocakçı ; Dediklerinizde doğrudur kardeşim.ama piyasayı maalesef geberten emeklilerdir...hak aranacak yer piyasa değil hükümet ve partilerdir.örgütlemedir ...adam senşnle yanyana yken seninle birlik olmuyor...kendi aralarındamı birlik olacak.

Behlül D Arslan; İşte bunu hissettigin de o adamı bi sekilde orada ya terbiye edecen yada herkez bi olup o nu harcayacak ki adam olsun piyasanın emekli ile alakasi yok emekli olmayıp bu sekil de dolu piyasa su an emeklinin adı cıkmıs adam heryerde yaptıgı serefsizliklerden barınamamış ya söforlukle alakası yok .ya kasap ya ya yeni ogreniyo ya mazot hırsızı lastik hırsızi yada zevkine piyasa karıstiriyo ondan sonra gittigi yerde adam ne verir se kabul ediyo orda da aynı boku yiyor orayıda karıstırıyor bu boyle devam edince bunun gibi cibiliyetsizler cogalıyi gidiyor.

Firuz Kul; Bu ne ya emekli düşmanlığı. Ne yaptı emekliler tecavuz mü etti? Piyasanın anasini ağlatan takım tamamiyle yeni yetme ve acemi takımıdır. Kendinizi ucuza satmayin kimseyi de suçlamayın. Bilen de bilmeyen de iş olsun diye bedavadan ahkam kesiyor.

Cumali Güleşci; bende emekliyim ama iş yerinde kendimden fazla arkadaşlarım için takışırım amirlerle servis şöförlerinin çogu uzun yol tecrübesi olmayanlar bence ve evden ayrılamayanlarr ben ayda iki defa anca ev yüzü görüyorumm ve şöförlerde birlik varmı önce onu yargılıyalımm.

Bekir Erkan Çünkü emekli ćalışıyor. Sonrada servis faciası. Kar yağdığında okul tatil niye şöför kalitesiz. Kaza yapıyor.

Mehmet Akar ; Arkadaşlar emeklileri suçlayacağınıza mal sahiplri şirketler bir birinizi düdüklemekten vaz geçin mazotun 5 tl olduğu yerde 140 km yola200 tl ye gidenlere birşeyler söyleyin sen bedavaya ihaleye gir suçu emeklide ara öncebir birinize kelek yapmayın adam yazmış hafta sonu edirneye gidip gelinecek biri bin tl biri beşyüz tl diyor önce kendi içimizde doğru olalım çamuruda başkalarına atmayalım.

Murat Zeki Ocakçı; Bu zincir, bu bir çark...az çok kafanız çalışıyor... Bunu görmemek görememek gibi bşrşey varsa o adam şöförlükte yapmasın...küçücük bir örnek...emekli servisi sefaköyde bitiyor....firmanın transfer bölümüde var...operasyon arıyor..abi arabm yok yetiş... ( ne hikmetse hep o saate denk geliyor) alıyor AHL , den basıuor taksime... Saat 20:00.... Ne yazıuor operasyon bu EMEKLİ SERVİS ŞÖFÖRÜ AMCA YA.....10 TL.....ALLAH BEREK VERSİN DİYOR AMCA.....YARIN NORMAL ÇALIŞANA AYNISI OLUYOR...ADAM GİTMEM DİYOR...EE ÖBÜRÜ GİTTİ SEN NİYE GİTMİYORSUN....SORU BUNLAR ARLADAŞLAR...BU KÜÇÜK BİR ÖRNEK....ARABA GELİYO 14 ŞÖFÖRÜ ALIUIR...BAŞ ŞÖF.R DEDİ BİNNİN ...İYİ BİNELİMDE....NEREYE GİDİYORUX....1. VİTESTEN İKİYE ATARKEN ANCA DİYOR EMEKLİ ABİ....AŞŞAĞIDA OFİS VAR ...EEE ORAYI TEMİZLEMEYE GİDİUORUZ....ELLİ TL YAZDILAR....İSTERSE 500 YAZSIN ...SENİN ONURUN GURURUN YOKMU....BE ADAM....TEDARİKÇİ 1200 VERİYOR...O KADAR....EMEKLİ GİDİYOR...NİE...İKİ TEKMİŞ....YQN KOMŞUYMUŞ....GİBİ GİBİ GİBİ.....NORMAL ÇALIŞIPTA YALAKA OLANLARI I ANLTMAYA GEREK YOK SANIRIM...HEPİMİZİN BAŞINDA VAR....ALIUORLAR EN AZ 1500 TL...EEE BURADAN DA 1500 TL...OH ..ON DÖNÜM BOSTAN YAN GELİM OSMAN....ÇOKTA KOŞTURMAZLAR BUNLARI GÜN İÇİNDE...TAMİRDİ.EXTRA İŞTİ....ADRES BULAMAZ...BULSA GİDEMEX...GİTS E..30 DK LIK YOLU 50 DK GİDER...UOLDA PROSTATI TUTAR... İŞ SANA PATLAR....KİMSE KIRILMASIN GERÇEKLER BUNLAR....EEEE MAAAŞ YETMİYOR.....YRTMİYORSA SEN YETTRECEKSİN DİYE ÜÇ OTUZA GÖTÜNÜ YIRTAN NORMAL ÇALIŞQNIN BARİ İŞİNİ BOZMA....İŞİNE GELİNCEDE BEN YAŞLIYIM FALAN DEYİP KENARA ÇEKİLME...Kİ İŞVEREN BU GRİ NOKTALARI KULLANIP CEBİNİ DOLDURMASIN, SENİ BENİDE BİRBŞRİMİZE DÜŞÜRÜP ELLERİNİ OVUŞTURMASIN ....dimi emekli amcacım....işini hakkıyla yapan. Kaypak olmayan tüm emekli amcaların ellerinden öperim.

turizmtasimacilik

Nazif Tunc Kardesim kimse kizmasin emekli olupda ben 1400 tl ye calisirim diyenler emekli olmayanlarin hakkini yiyorlar ve piyasayi ucuza getiriyorlar.

Gürsel Aras Beş aydır can çekişiyom yinede inatla bu paralara tircilik yapmam.

Adem Karakaş Emekli olana kadar parayı bulunmadıysa emekli olduktan sonra toplu para alipta degerlendiremediyse sıkıntı büyük ne yaptı acaba.

Adem Karakaş Kirayok çocuk yok elk su doğalgaz mutfak üst bas o kadar iki emekli 3.5000 lirayla gecinemiyor sıkıntı nediyim.

Yanlizlar Rihtimi İş veren şöför lazim dior,
Bizde şöför olarak talip oluyoruz işe ve şartları konuşuyoruz,
Günlük 6 servis yani 6 toplama 6 da dagitma olmak üzere, ve bende maaş olarak 2.000 dedim ,
Peki iş veren ne dese iyi,
Sana o parayi verecegime gider emekli çalistiririm ve emekliye 500 veririm dedi geri kalan para ve sigorta parasida cebimde kalir dedi,
Buyur burdan yak usta, böyle iş verenler varken nasil iş bulacaz.

Murat Zeki Ocakçı İşte verdiğiniz vereceğiniz cevap bu kadar olur.. Fikriniz yokki zikriniz... olsun...yapıcı hiçbirşey yok.hep atar hep gider...işverende hep arkamıza geçer....aynı kafayla devam edin ..o değirmenciyede selam söyleyin.

Veli Uzun Askadaslar zaten şoför arkadaşlar bir birlerinin kuyusunu kazıyor şirketlerde 1 olsa ne 5 olsa ne yaltaklık bitmeli önce.

Nazif Tunc Kardesim hepimiz bu isten ekmek yiyoruz ama biz yalakalari ayiklayip evde karidan korkup kahveye bile gidemeyen ehliyeti agir vasita olupda taxi bile kullanamayan tiplerden bahsediyoruz bu arada benim yasim57 ve 37 sene agir vasita sfrym emekli de degilim.

Murat Zeki Ocakçı Ama hepsi aslan be abi...sokakta...karısından bi bardak su isteyemez..ammaaaaaaa....işte seninle tuz ekmek keser...arkanı dönünce ve yansın.

Nazif Tunc Bizim kimsenin ekmeginde gozumuz yok be kardes ama kimse yalakalik yapipda kimsenin ekmegine goz dikmesin ben soforum demesin zaten butun turlarda boyle yavsaklar cok yarasi olan gocunur.

Aydoğan Gürel EMEKLİLER OLMASA SERVİS ARAÇLARI ÇALIŞTIRACAK ŞOFÖR BULAMAZ.ÇÜNKÜ ARAÇLARIN KAZANCI YETMEZ İNSANLARIN GEÇİNEBİLECEKLERİ MAAŞI ÖDEMEYE.GEÇİNEBİLMEK İÇİN EN AZ 3000 TL.MAAŞ GEREKLİ.SERVİS ARAÇLARININ NET KAZANCI EN BABASI 5000 GEÇMEZ NET.

Muzaffer Kopuk Emekli olunca kalitesiz mi olunuyor esas kalite onlarda unutmayın hayatta parayla alınamayan tek şey tecrübedir.

Behlül D Arslan Burda bazı larıadam gibi konusmayı bilmiyor oraya buraya kufurlu hakaretli konusuyor millete saldırmayı bırakıp adam olmayı ogrensinler millet once kendi hatasını bilsin oyle millete kavat mavat evdeki bilmem ne karistirmayin burada herturlü insan var herkez ekmeginun peşinde milletin sahsiyetine ailesine durduk yerde dil uzatan zaten kendi cigeri beş para etmez *** cocugunun onde gidenidir herkez hattini bilsin ona gore yorum yapsın.

Muzaffer Temel Evvela hepinize iyi gunler bazi kisiler emeklinin calistigini istemiyor acaba o kisiler evvela bir geriye baksinlar sofor olarak surucu koltuguna oturmus ekrandaki lambalari soruyor herkes suruc olamaz bu kelimeler bosta kalanlarin sozu gozleri adamin deposunda baska bir sey yazmaya dilim varmiyor iyi gunler.

Mehmet Coşkun Birlikte hareket edemiyoruz bi beraberliği birlikte hareket etmeyi saglayabilsek her şey düzelecek.

Yilmaz Yiğit Yorumlara bakıyorum bi kaç tane gavat habire emeklilere saydırıyor.. piyasanın altında çalışan emeklininde anasını bacısını sikeyim yalakalik yapıp iş olsunda ne olursa olsun diyeninde anasıni bacısını sikeyim..ne lan bu iyi ağzınıza dolamışsınız bi emekli lafı.. geçen hafta işi bıraktım ben 4250 tl maaş az diye benden gayrı 12 şoför hala çalışıyor buna ne diyeceksiniz. Içlerinde sadece ben EMEKLIYIM.

Murat Zeki Ocakçı Koca adamsın küfür yakışıyormu...tanımam etmem seni...münafık şerefsiz....doğruları söyleyince dokuz köyden kovarlarmış...dinsizin hakkından imansız gelirmiş.....madem küfür serbest...

Muzaffer Temel Birlikte hareket edemenki cunku sana bir turlu konusur patrona bir turlu kicina yer yapmak icin avcunda tuzlan bekler kapi agzinda boyle konusanlarin.

Mehmet Akar Emekliye kim küfür ediyorsa ben onun bir milyon kere aynısını iade ediyorum ayıp ulan bide şoförlükte bahsediyorsunuz sizin gibi terbiyesiz insanları bedava bile çalıştırmazler önce meslektaşlarınıza saygımız olacak herkesin anası baçısı karısı var bu gibi soysuz küfürbaz köpekler hiç bir yerde iş bulamazlar şoförlük saygın ve özel bi meslektir çünkü ailemizi çocuğunuzu teslim ediyoruz o küfürlü konuşan şahsiyetsiz kişiler aç kalmaya ve sürünmeye mahkumlar çünkü terbiyesiz va ahlaksız kişiler şoför cemiyetinde iş bulamazlar bulsalarda muaffak olamazlar saygılar olsun değerli düzgün şahsiyetli meslektaşlarıma.

Fatih Dursun Biz servisci ler neden ucuza calisiyoruz çünkü emekliler var işin içinde onlar olmasa yada bize destek verseler maaşlar yükselir ama destek yok.

Murat Zeki Ocakçı Doğru söyle yeni dokuz köyden kovarlarmış...bu kafayla babayı birleşir şoförler ...bahsettiğimiz yüzde yirmilik yalama grubuda ateş etmeye başlamış....bilinç altı müsaade etmiyor tabi sessiz kalmaya.

Mehmet Akar Benim çalıştığım firmada 800 tane şoför var içinde 20tane emekli ama maaşlar aynı bilip bilmeden konuşmayın emekli olmayan ne alıyorsa emeklide aynı parayı alıyor.

Fatih Dursun Senin sirketin veriyorsa bilemem ben çoğu sirket gördüm aynı asgari ücret asıl sen anlamadan konusma.

Mehmet Akar Fatih kardeşim servis piyasası belli hemen hemen aynı kamyon piyasası belli otobüs piyasası belli ben pamukkalede 3300 maaşla başladım ama elime 1700 1800 den fazla para geçmedi yok yere ceza yazıp duruyorlar çok para veren paranı nerden nasıl götüreceğine bakıyor çünkü şoför esnafın sahibi yok olsa zaten birbirimize düşmeyiz güzel kardeşim.

Fatih Dursun İyi güzel söylüyorsun abim benim bizde ne yapcaz ceza yememek içi arabaya basmicaz servisi yetiştirmek için benim emekliye dediğim bişe yok çalışsın ama bize destek versin biz ne maaş istiyorsak oda istedin düşük maaşa çalışmasın.

Yilmaz Yiğit Kardeşim bi dolu yazmışsinda ister ekol ister gökbora o dediğin rakamlara çalıştırmaz..O rakamlarin yanları olur.. heleki termoking piyasasi 3500 altına asla düşmez.

Sadettin Uçar arkadaşlar hepinize selamünaleyküm sizden ricam lütfen küfürler etmeyelim yanlış anlamayın ben kimse için asla ve asla yorum yapmadım ucu bana hicbirsekilde dokunmuyor ama bazı küfürlü yorumları okuyunca çok üzüldüm şahsına nederseniz deyin unutmayalım ki sende bende hepimizde hata yapabiliriz hepimizinde anası bacısı var benbir hata yaptıysam anamın ve bacımın suçunedir hepimiz meslektasiz hepimiz kardeşiz saygılarımla.

TC Erdogan Bayram Ayar oluyol bilmeden konuşanlar a piyasa beli sofor hambalci bizi esek yerine koyuyorlar malesev devlet sofor gedirecek ist kanala 1603 buyur bundan icelim.

Hasan Baysan Ne kalıtesı varmış onlarda dostum kac km yol yapıyorsunuzda kalıtelı oluyorsunuz..her gün haberlerı ızlıyoruz..kaliteli şofor ..UCUZA CALİŞMAZ ARKADAŞ..

TC Erdogan Bayram Gendi dusen aglamaz desem firma barasini aliyor kasko ve sikortatan olan bizim sofore malesev.
Hasan Baysan Adam 40 yıllık şofordur ama hep köyden şehire şehirden köye araba kullanmış..lanba bilmez levha tanımaz yayaya yol vermez..sorarsan 40 yillik şofor...evet sen 40 yillik şoforsün ama arazı şoforusun arkadaş trafık şoforu deyılsın..soforlük kısım kısımdır...
Şantıye şoförü vardır...
Taş ocağı şoforu vardır.
Dolmuş şoforü vardır.
Harfıyat şoforu vardır.
Uzunyol şoforu vardır.kısa yol şoforu vardır..birde komple şofor vardır..bunların hepsını yapmiş olan kişi son noktadadır..onlardan bir tanesı benim..20 yildir avrupaya tır cılık ve türkiyede zaman zaman ötobüscülük yaparım...

Hasan Baysan Bunlar şofor deyil bunlar sürücü. .şofor adam her işe atlamaz.araşdirir bakar ..cünkü kendine öz güveni vardir bunların kendine öz güveni yok...
Tır şoforu geldi bana dediki ağbiy ben ötobusculuk yapacağim tamam dedim..bindi arabaya bir km gidemedi neden.peki kendine öz güveni yok adamdan ter attı ..heyecanlandı..
Yapamazmı yapar ama ona zaman tanıyacaksın yavaş yavaş alişdıracaksın...
Otobuscu geldı tırcılık yapacak ..tamam dedik cıktı arabaya kullanışi iyi ama dorseyı yanaşdiramiyor..onada zaman lağzim ..sonuçda adapdasyon sorunu yaşamiyor..buyuk araba tercubesı var..

turizmtasimacilik

Bayram ER Slm arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı işler sözüm öncelikle küfür edenlere aynen bende onlara iade ediyorum şimdi yıllarca tırlarda çalıştım ve şuan servis kullanıyorum aldıgım rakam 2200 yer bursa bazı gazetelere bakıyorum e sınıfı ehliyetim var bekçilik güvenlik şoförlük yapabilirim diye ilanlar görüyorum yav arkadaş mesleğin neyse git onu yap 2konu bugün 18 yaşına gelmiş araba sürme meraklıları var onlar düşük çalışıyor bizim şirkette bizzat biliyorum ne sigorta ne yemek dön allah dön avrupaya çalışanlardan bahsedeyim maaşın 1600 tl 700 avro seferde veriyorlar bunun içinde herdurduran bg 20 euro rüşvet vesaire çalışmış oldugun firma saglam degilse 15 gün dışarda kaldın o parada bitti servisten aldığını dahi getiremezsin evine şunu derim gidip fabrikada çalışmak daha hayırlı.

turizmtasimacilik