Turizm Bakanı : Herkes sakin olsun, paniğe gerek yok!

 • İlan / İçerik Numarası : # 3625 2 kez görüntülendi.
  • Türkiye
 • Fiyat / Ücret / Maaş : İlanı verenle iletişime geç

Turizm Bakanı : Herkes sakin olsun, paniğe gerek yok!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, TRT Haber’de katıldığı canlı yayın programında krizde olan sektörü gündemine ilişkin açıklamalar yaptı. İflasla burun buruna olan tuizmcilere seslenen Ersoy, ''Herkes sakin olsun, paniğe gerek yok'' dedi.

Türkiye’nin koronavirüs konusunda gösterceği başarının işin yarısı olduğunu belirten Mehmet Nuri Ersoy, işin diğer yarısının ise Türkiye’nin ziyaretçi tedarik ettiği ülkelerin göstereceği başarıya bağlı olduğunu belirtti. Ersoy, ‘’Aksi taktirde sadece iç pazar hareketlenir’’ dedi.

''2023 hedeflerinde sapma yok, gerekirse strateji değiştiririz''

Türkiye turizmini bu seneyle sınamanın doğru olmayacağını söyleyen Ersoy, ‘’Bizim 2023 ve sonrası için çok ciddi hedeflerimiz ve planlarımız var. Bununla ilgili gerekirse yeni stratejiler oluşturcağız. Burada bir sıkıntı yok. Benim 2023 rakamlarıyla ilgili en ufak bir endişem yok. 2020’de kayıp olmuş olabilir. Eğer hızlıca toparlanırsa, 2021 hedeflerini tekrar yakalarız. 2022 ve 2023’te de çok yoğun tanıtım ve algı operasyonlarıyla istediğimiz hedeflere rahat bir şekilde ulaşırız. Hem tecrübemiz v hem de gerekli alt yapıyı biz yapmaya başladık. Turizm Geliştirme Ajansı 20 yıldır konuşulup yapılamayan bir organizasyondu. Mesela geçen sene hayata geçirdik ve bunun ekipleri kuruldu. Şu anda Türkiye olarak dünyada hiçbir ülkenin yapmadığı kadar yoğun tanıtım yapıyoruz. ’’ dedi.

''Bu sene sezon yıl sonuna uzar''

Koronavirüs sonrası en hızlı düzelmenin Türkiye’de olacağını ileri süren Bakan Ersoy, ‘’Yolcu trafiğinde çok hızlı bir düzelme yaşayacağız. Öncelikle ilk olarak açıkladığımız rakamlara geleceğiz sonra da benim öngörüm sezonun bu sene de uzayacağı yönünde. Normalde sezonluk turizm ekim sonuna doğru biterken, bu sene bu yıl sonunu bulabilir.’’ ifadelerini kullandı.

''Herkes sakin olsun!''

Seyahat sektöründe dünya genelinde bir aksama olduğunu ablatan Ersoy, ‘’Bunun telafisi sırasında çok hızlı olacağız ve hızlı bir şekilde de çıkacağız. Herkes sakin olsun. Paniğe gerek yok. Çöze çöze gideceğiz. Yapılması gerekenleri d biliyoruz, adımları da adım adım atıyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

Yayın tarihi: Nisan 11, 2020 Yayınlayan / Yazan : Güncel En Son Yeni Haberler

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Güncel En Son Yeni Haberler
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar, Kampanyalar

  • Sendika tepki gösterdi, Türk Hava Yolları geri adım attı

   Sendika tepki gösterdi, Türk Hava Yolları geri adım attı

   Şirket Haberleri İlan / kayıt numarası : # 3622 4kez görüntülendi. Nisan 11, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Sendika tepki gösterdi, Türk Hava Yolları geri adım attı. Çalışanlarının özel grup sağlık sigortalarını aileleriyle birlikte iptal iptal eden Türk Hava Yolları, sendikadan gelen tepki sonrası geri adım attı. Koronavirüs nedeniyle zor günler yaşayan T...

  • Çalışanın koronavirüse yakalandığı mağaza neden kapatılmadı?

   Çalışanın koronavirüse yakalandığı mağaza neden kapatılmadı?

   Şirket Haberleri İlan / kayıt numarası : # 3620 6kez görüntülendi. Nisan 11, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Çalışanın koronavirüse yakalandığı mağaza neden kapatılmadı? TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ortaklığındaki Anadolu Kültürel Girişimcilik bünyesinde bulunan İstanbul-Eminönü’deki mağazada bir çalışanın koronavirüse yakalandığı ortaya çıktı. Bağlıkaya,...

  • Koronavirüsle beraber halkın düşen ve artan harcamaları

   Koronavirüsle beraber halkın düşen ve artan harcamaları

   Güncel Haberler İlan / kayıt numarası : # 3618 6kez görüntülendi. Nisan 11, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Koronavirüsle beraber halkın düşen ve artan harcamaları, Koronavirüs salgınının, yurttaşların harcama kalemlerine nasıl yansıdığı ortaya çıktı. Koronavirüs salgını, yurttaşların yaptığı harcama kalemlerine net şekilde yansıdı. İstanbul İstatistik Ofi...