Büyükbaş Hayvan Taşımacılığı Yapan Firma Hırsızlık

 • İlan / İçerik Numarası : # 3483 8 kez görüntülendi.
  • Türkiye
 • Fiyat / Ücret / Maaş : İlanı verenle iletişime geç

Büyükbaş Hayvan Taşımacılığı Yapan Firma Hırsızlık Turhal'dan yola çıktılar
Turhal ilçesinde büyükbaş hayvan besiciliği yapan Murat-İdris Sevük kardeşler, bin bir güçlükle yetiştirdikleri 25 hayvanı, Kurban Bayramı öncesinde Antalya'da satışa çıkarmaya karar verdi. Kepez Belediyesi'nin Çamlıca Mahallesi'ndeki hayvan pazarından 20 bin liraya yer kiralayan Murat Sevük, kentteki bir nakliye şirketiyle hayvanlarının taşınması için anlaştı. Turhal'dan 25 büyükbaş hayvanını anlaştığı nakliye şirketince kiralanan bir tıra yükleyen Murat Sevük, ardından şirkete ait yine başka besicinin hayvanlarının bulunduğu iki tır ile arka arkaya yola çıktı. Hayvan pazarına öndeki tırla ulaşan Murat Sevük, arkadaki tırın bir türlü gelmemesi üzerine nakliye şirketine ulaştı. Firma yetkililerinden olumlu bir cevap alamayan Murat Sevük, Kepez İlçe Jandarma Komutanlığı'na şikayette bulundu. İfadelerin başvurulan kardeşlerin ihbarıyla Tokat İl Jandarma Komutanlığı'nda kaybolan tırı bulmak için çalışma başlattığı öğrenildi.

Hayvanlarından gelecek mutlu bir haberi bekleyen Murat-İdris Sevük kardeşler kiraladıkları boş çadırda 3 gündür hayvanlarına kavuşmayı bekliyor. Zaman zaman gözleri dolan Murat Sevük, hayvanlarının biran önce bulunmasını istedi.

Evli ve 5 çocuk babası Murat Sevük, 50 büyükbaş hayvan dolu iki tırla geçtiğimiz çarşamba günü Turhal'dan yola çıktıklarını belirterek, “Şoför yanında ailesinin olduğunu söyleyerek beni, ikna ederek diğer tıra yönlendirdi. Daha sonra Boğazlıyan'da tır ortadan kayboldu. 25 büyük baş hayvanım kayıp. Değeri 350-400 bin lira civarında. Ben kendim yüklediğim için bu adamlar elit hırsız oluyor. Burada bomboş bekliyorum. Bu adamlar ortada yok istenilse bulunur. Benimle dalga geçiyorlar.” şeklinde konuştu.

“Yolda kayboldu”
Sarıkaya'ya geldiklerinde kendi şoförlerinin arkada gelen aracın jandarma uygulamasına takıldığını söylediğini anlatan Bülent Korkmaz,“ Biz durursak hayvan yatıyordu, o nedenle yola devam ettik. Bir süre gidince aşırı yorgunluktan uyuya kaldık. Birkaç saat sonra uyandık, arkadaşı şoförü aradık, ‘Geliyoruz' dedi. Bizi sürekli oyaladılar. İki şoför meğer birbirini tanıyorlarmış. Tır yolda kayboldu. Biz Bucak üzerinden geldik, onlarda Akseki üzerinden geleceklerini söylediler ama Antalya'ya hiç gelmemişler” ifadelerine yer verdi.

“Sesimiz duyulmadı”
Kimseye seslerini duyuramadıklarını belirten Bülent Korkmaz, hem kendisinin hem arkadaşlarının bittiğini söyledi.

Böyle bir mağduriyetin olmadığını dile getiren Korkmaz,” Bizimle dalga geçiyorlar. Telefonu, araç plakası belli ama Türkiye'de dolaşıyor. Bunun adı hırsızlık değilmiş, iyi niyeti suistimalmiş”dedi.

Yayın tarihi: Temmuz 27, 2019 Değiştirilme tarihi: Temmuz 27, 2019 Yayınlayan / Yazan : Firmalar Şirketler Rehberi Kayıt

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Firmalar Şirketler Rehberi Kayıt
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar, Kampanyalar

  • Antalya'da kiralık tır şoförünün 25 büyükbaş hayvanla ortadan kaybolduğu iddiası

   Antalya'da kiralık tır şoförünün 25 büyükbaş hayvanla ortadan kaybolduğu iddiası

   Haberler (Antalya) İlan / kayıt numarası : # 3482 8kez görüntülendi. Temmuz 27, 2019 İlanı verenle iletişime geç

   Antalya'da kiralık tır şoförünün 25 büyükbaş hayvanla ortadan kaybolduğu iddiası Tokat’ın Turhal ilçesinde besicilik yapan 35 yaşındaki Murat Sevük, 25 büyükbaş hayvanını Antalya'ya getirmek için anlaştığı nakliye şirketinin şoförü tarafından 400 bin...

  • Azur Air uçağı Antalya'ya geri döndü

   Azur Air uçağı Antalya'ya geri döndü

   Haberler (Antalya) İlan / kayıt numarası : # 3364 1kez görüntülendi. Temmuz 27, 2019 İlanı verenle iletişime geç

   Azur Air uçağı Antalya'ya geri döndü Rus havayolu Azur Air'in Antalya-Moskova seferini yapan yolcu uçağı, kalkışından kısa bir süre sonra Antalya'ya geri döndü. us havayolu Azur Air'in Antalya-Moskova seferini yapan yolcu uçağı, kalkışından kısa bir ...

  • Bahçeşehir Üniversitesi pilot yetiştirecek

   Bahçeşehir Üniversitesi pilot yetiştirecek

   Haberler İlan / kayıt numarası : # 3363 2kez görüntülendi. Temmuz 27, 2019 İlanı verenle iletişime geç

   Bahçeşehir Üniversitesi pilot yetiştirecek Havacılık sektöründe donanımlı ve nitelikli pilot, teknisyen ve benzeri teknik çalışan eksikliği dünyada olduğu gibi, ülkemizde de büyük boyutlarda avacılık sektöründe donanımlı ve nitelikli pilot, teknisyen...