İstanbul Yeni havalimanı otobüs hatları servisleri seferleri

 • İlan / İçerik Numarası : # 3107 267 kez görüntülendi.
  • İstanbul Yeni Havaalanı, İstanbul, Turkey
 • Fiyat / Ücret / Maaş : İlanı verenle iletişime geç

Yeni Havalimanı'na her gün 150 otobüsle 75 bin kişi taşıyacak İstanbul Yeni havalimanı otobüs hatları servisleri seferleri.

İstanbul Yeni Havalimanı'nın açılışına sayılı günler kala, ulaşım güzergahları merak konusu oldu. Farklı ulaşım alternatiflerinin bulunduğu yeni havaalanına karayolu toplu taşıma seferlerinin arasında en uzak ve pahalısı, 30 TL'lik fiyatı ile 93 kilometrelik Pendik hattı olarak göze çarpıyor. 18 hat üzerinden 150 otobüsle ulaşımı sağlayacak Otobüs A.Ş.'nin, günde 75 bin yolcuyu havalimanına taşıması bekleniyor. Önümüzdeki yıllarda da, mevcut metro hatlarına entegre edilecek raylı sistem ile yeni havalimanına kent merkezinden 30 dakikada ulaşmak mümkün olacak.


Türkiye'nin dev projesi İstanbul Yeni Havalimanı'nın açılmasına günler kaldı. 29 Ekim'de kapılarını açacak İstanbul'un 3'üncü havalimanına farklı ulaşım alternatifleri bulunuyor. Şehrin farklı noktalarından otobüs seferleri ile havalimanına ulaşmak mümkün iken, ilerleyen tarihlerde raylı ulaşım ile de havalimanına ulaşım sağlanacak.

ÜCRETLER 12 İLE 30 TL ARASINDA

İstanbul Yeni Havalimanı'na 18 hat üzerinden 150 otobüsle yapılacak olan bagajlı taşımacılığı Otobüs A.Ş. sağlayacak. Günde 75 bin yolcu taşıması beklenen otobüs hatlarından uzaklığına göre ihale şartnamesi gereği 12 ile 30 TL arasında ücret alınacak. Söz konusu hatlarda 6 yaşına kadar olan çocuklardan ise ücret alınmayacak. Ayrıca, ilk iki ay boyunca otobüsler yüzde 50 indirimli hizmet verecek.


EN ÇOK ARAÇ YENİKAPI-SİRKECİ HATTINDA

Ulaşım güzergahlarında en çok aracın konulacağı yer 50 kilometrelik Yenikapı-Sirkeci hattında bulunuyor. 11 dakikada bir seferlerin düzenleneceği hatta 23 araç hizmet verecek. Hattın ücreti ise 18 TL.

Yeni havalimanının kara yolu toplu ulaşım hatları içinde hem en pahalı hem de en uzak hattın ise Pendik'ten yapılan seferler olduğu görülüyor. 93 kilometrelik hatta 5 araçla seferler düzenlenecek. Hattın ücreti ise 30 TL olarak açıklanıyor.

66 KİLOMETRELİK RAYLI SİSTEM HİZMET VERECEK

İstanbul'un üçüncü havalimanına önümüzdeki yıllarda raylı sistem ile de ulaşmak mümkün olacak. Yeni havalimanına raylı sistem ile bağlantı sağlayacak projeyi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı üstlendi. Buna göre, Gayrettepe-İstanbul Yeni Havalimanı ve Halkalı-İstanbul Yeni Havalimanı hatları devreye girecek.

Şişli, Kağıthane, Eyüp, Arnavutköy, Başakşehir ile Küçükçekmece ilçelerinden geçecek metro hattının proje bedeli ise toplam 4 milyar 845 milyon 600 bin TL olarak belirlendi.

Toplam 66 kilometre uzunluğunda olacak metro hattı ile havalimanına ulaşımın 30 dakika sürmesi bekleniyor. Gayrettepe-Havalimanı hattı üzerinde Kemerburgaz, Göktürk ve İhsaniye durakları yer alacak. Halkalı-Havalimanı hattında ise Tema, Olimpiyat, Kayaşehir ve Arnavutköy durakları hizmet verecek.

Yayın tarihi: Ekim 29, 2018 Yayınlayan / Yazan : Kampanya İndirim Fırsat Kuponu

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Kampanya İndirim Fırsat Kuponu
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar, Kampanyalar

  • Amara Dolce Vita Tekirova - Gazipaşa Havalimanı Transfer Fiyatlar

   Amara Dolce Vita Tekirova - Gazipaşa Havalimanı Transfer Fiyatlar

   Havaalanı Otobüs Saatleri Tekirova(Kemer) İlan / kayıt numarası : # 3001 49kez görüntülendi. Haziran 10, 2018 İlanı verenle iletişime geç

   Amara Dolce Vita Tekirova - Gazipaşa Havalimanı Transfer Fiyatlar Kişi başı değil Araç Başı Fiyatlardır. Ödeme Buluşma noktasında yapılmaktadır. AŞAĞIDAKİ TRANSFER YÖNÜNÜZÜ İŞARETLEYİP İSTEDİĞİNİZ ARACIN REZERVASYON BUTONUNA TIKLAYINIZ. İstikamet Değ...

  • Robinson Club Çamyuva Çamyuva - Antalya Havalimanı Transfer Fiyatlar

   Robinson Club Çamyuva Çamyuva - Antalya Havalimanı Transfer Fiyatlar

   Havaalanı Otobüs Saatleri Çamyuva(Kemer) İlan / kayıt numarası : # 2999 27kez görüntülendi. Haziran 10, 2018 İlanı verenle iletişime geç

   Robinson Club Çamyuva Çamyuva - Antalya Havalimanı Transfer Fiyatlar Kişi başı değil Araç Başı Fiyatlardır. Ödeme Buluşma noktasında yapılmaktadır. AŞAĞIDAKİ TRANSFER YÖNÜNÜZÜ İŞARETLEYİP İSTEDİĞİNİZ ARACIN REZERVASYON BUTONUNA TIKLAYINIZ. İstikamet ...

  • Antalya Havaalanindan Hotele Transfer

   Antalya Havaalanindan Hotele Transfer

   Havaalanı Otobüs Saatleri (Antalya) İlan / kayıt numarası : # 2973 26kez görüntülendi. Haziran 10, 2018 İlanı verenle iletişime geç

   Antalya Havaalanindan Hotele Transfer Antalya havalimanı,dan gitmak istediğiniz tüm hotel, otel,resort,ve apt otellere vip transfer hizimeti verilmektedir. VİP Transfer insanların gitmek istedikleri bölgeye daha çabuk daha konforlu gitmek için tercih...