Nahçıvan Sınır Kapısı Sınır Kapısı Ulaşım Nasıl Gidilir?

 • İlan / İçerik Numarası : # 3599 50 kez görüntülendi.
  • Nahçıvan Sınır Kapısı, Sınır Kapıları, Türkiye
 • Fiyat / Ücret / Maaş : İlanı verenle iletişime geç


Nahçıvan Sınır Kapısı sınır kapısı ulaşım nasıl gidilir? Nahçıvan Sınır Kapısı gümrük kapısı ile şehir merkezi otogar tren garı havalimanı havaalanı arası toplu taşıma dolmuş minibüs özel şöförlü araçlar ile ulaşım servisi.

Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti, Türkiye, İran ve Ermenistan arasında denize kıyısı olmayan Azerbaycan’a bağlı özerk bir cumhuriyet olup, Azerbaycan’ın ülkemiz ile tek kara sınırını oluşturmaktadır.

Türkiye tarafında Dilucu, Nahçıvan tarafında ise Sederek Gümrük Kapıları yer almaktadır. Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nin başkenti Nahçıvan Şehri ile Iğdır Merkezi arası mesafe yaklaşık 160 km’dir. Dilucu/Sederek Sınır Kapıları yaklaşık olarak orta noktada bulunmaktadır.

Karayolu ile yurtdışına gidiyor ve yurtdışından ülkemize geri dönüyor ve giriş çıkış gümrük kapısı olarak Nahçıvan Sınır Kapısı sınır kapısını kullanacaksanız her türlü ulaşım ihtiyaçlarınız için günün her saati yanınızdayız. Sizi istediğiniz yerden alarak Nahçıvan Sınır Kapısı sınır kapısına yada gümrükten alıp istediğiniz yere bırakıyoruz.

Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nin Ermenistan’la sınırı 246 km, Türkiye ile sınırı 17,706 km, İran’la sınırı ise 204 km uzunluğundadır.

Yüzölçümü 5.502,73 km2olup, Azerbaycan’ın yaklaşık %6,3’ünü oluşturmaktadır. Oldukça dağlık bir yapıya sahip olan Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nde arazini yaklaşık %20’si ova, %2’si ise ormanlıktır. Ovaların önemli bir bölümü tarıma elverişlidir. Zengin madensuyu, soda ve tuz kaynakları bulunmaktadır.

Nahçıvan Sınır Kapısı sınır kapısında sağladığımız diğer hizmetler ; Gümrükleme, çeviri tercümanlık, lojistik, sınır geçişi, araç araba oto kiralama, taksi minibüs tır tahsisi, araç yol yardım, konaklama ucuz kalacak yer misafirhane ve kiralık odalar!

Nahçıvan’da gezilebilecek tarihi ve turistik yerler:Nahçıvan tarih boyunca birçok devlete ev sahipliği yapmış kadim bir yerdir. Bu bakımdan gezilebilecek tarihi yapılar bulunmaktadır.

Bunlardan bazıları şunlardır: Mümine Hatun Türbesi, Yusuf Küseyir oğlu Türbesi, Nahçıvan Han Sarayı, Nuh Peygamberin Kabri, Karabağlar Mimarlık Kompleksi, Aza Köprüsü, Nahçıvan Came Mescidi, Ordubad Came Mescidi.

Kuran’ı Kerim’de kıssası geçen Ashab-ı Kehf’in mağarasının Nahçıvan’da olduğuna inanılmaktadır. Bu mağara Nahçıvan’a gelenlerin başlıca ziyaret mekânları arasında yer almaktadır.

Yayın tarihi: Aralık 28, 2019 Yayınlayan / Yazan : Türkiye'nin Gümrük Kapıları Listesi

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Türkiye'nin Gümrük Kapıları Listesi
0 kişi puan verdi


Bu sayfa ile alakalı video film izle seyret

Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar, Kampanyalar

  • Antalya Havalimanı Gazipaşa Arası En Ucuz Nasıl Gidilir?

   Antalya Havalimanı Gazipaşa Arası En Ucuz Nasıl Gidilir?

   En Uygun Nasıl Gidilir (Gazipaşa) İlan / kayıt numarası : # 3647 2kez görüntülendi. Haziran 20, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Antalya havalimanı iç ve dış hatlar terminalinden Gazipaşa merkezde nasıl gidilir? Otelime yazlığıma villama en kolay nasıl gidebilirim sorusunun yanıtır TURİTAŞ yolcu taşıma firması. Uzun bir süre boyunca yunan yönetiminde kalan bölge M.Ö. 197'de An...

  • Yunanistan Sınır Kapısı Ulaşım Nasıl Gidilir?

   Yunanistan Sınır Kapısı Ulaşım Nasıl Gidilir?

   En Uygun Nasıl Gidilir Yunanistan Sınır Kapıları(Sınır Kapıları) İlan / kayıt numarası : # 3602 24kez görüntülendi. Aralık 28, 2019 İlanı verenle iletişime geç

   Yunanistan sınır kapısı ulaşım nasıl gidilir? Yunanistan gümrük kapısı ile şehir merkezi otogar tren garı havalimanı havaalanı arası toplu taşıma dolmuş minibüs özel şöförlü araçlar ile ulaşım servisi. İpsala Sınır Kapısı, Edirne'nin İpsala ilçesinde...

  • Suriye Sınır Kapısı Ulaşım Nasıl Gidilir?

   Suriye Sınır Kapısı Ulaşım Nasıl Gidilir?

   En Uygun Nasıl Gidilir Suriye Sınır Kapıları(Sınır Kapıları) İlan / kayıt numarası : # 3600 22kez görüntülendi. Aralık 28, 2019 İlanı verenle iletişime geç

   Suriye sınır kapısı ulaşım nasıl gidilir? Suriye gümrük kapısı ile şehir merkezi otogar tren garı havalimanı havaalanı arası toplu taşıma dolmuş minibüs özel şöförlü araçlar ile ulaşım servisi. Suriye-Türkiye sınırı 911 kilometre olup Türkiye'nin en ...