Antalya'da Turizmde İşsiz Kalanlara Karşı Önemli Adım

 • İlan / İçerik Numarası : # 3621 4 kez görüntülendi.
  • Türkiye
 • Fiyat / Ücret / Maaş : İlanı verenle iletişime geç

Antalya'da Turizmde İşsiz Kalanlara Karşı Önemli Adım, 200 bin kişinin işsiz kaldığı Antalya'da önemli adım.

200 bin kişinin işini kaybettiği belirtilen Antalya'da, Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde 'Koronavirüs Dayanışma Platformu' kuruldu.

Koronavirüs salgını nedeniyle 200 bin kişinin işsiz kaldığı Antalya'da, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek öncülüğünde 'Koronavirüs Dayanışma Platformu' kuruldu.

Dünya gazetesiden Fikri Cinokur'un haberine göre, turizm ve tarım sektörlerinden temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda konuşan Muhittin Böcek, salgın nedeniyle başta turizm olmak üzere birçok sektörde onbinlerce kişinin işsiz kaldığını, Antalya iş dünyası temsilcileriyle el ele vererek öncelikle işsiz kalan vatandaş ve aileleri olmak üzere desteğe ihtiyacı olan tüm vatandaşların yanında olacaklarını söyledi.

Sabancı Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi’nde 'Bağış Kabul Merkezi’ oluşturduklarını belirten Böcek, kurum ve vatandaşların merkeze gıda bağışı yapabileceğini kaydetti.

Antalya Koronavirüs Dayanışma Platformu’nun yapacağı çalışmaların büyük önem taşıdığını ifade eden Böcek, şöyle konuştu.

''Gün dayanışma günüdür. Antalya’da yüz binlerce insanımız salgın nedeniyle gelirsiz ve işsiz kaldı. Bu durumdan aileleri de etkilendi. Şimdi dayanışma zamanı. Antalya’da iş dünyası ve hayırseverlerimizle tek yürek olarak bu zorlu süreçte gelirlerini kaybeden hemşerilerimizin ayni (gıda) yardımlarımla yanında yer alacağız. Devam eden sıcak yemek yardımlarına ek olarak, sosyal gelirine bakılmaksızın evden çıkamayan ve yemek yapamayacak durumda olan 65 yaş üstü vatandaşlarımıza da sıcak yemek yardımı yapıyoruz. Yemeğini yapabilecek durumda olan vatandaşlara ise kuru gıda yardımında bulunuyoruz.''

200 bine yakın kişi işsiz kaldı

Turizm sektörü başta olmak üzere 200 bine yakın hizmet sektörü çalışanı ile tarım ve sanayi çalışanının koronavirüs salgını sonrası işsiz kaldığına dikkat çeken Başkan Böcek, ''Sürecin en az 3 ay süreceğini göz önüne alarak çalışmalarımızı yürütüyoruz. İşsiz kalan vatandaşlar önceliğimiz olmak üzere, Sosyal güvencesi olmayan, ekonomik anlamda yardıma muhtaç olan insanlarımıza ayni (gıda) yardım yapacağız. 19 ilçede altyapımız hazır. Tek yapmamız gereken el ele vererek işsiz kalan hemşehrilerimize ve ailelerine ihtiyaç duydukları ayni (gıda) yardımları ulaştırmaktır'' dedi.

Yayın tarihi: Nisan 11, 2020 Yayınlayan / Yazan : Güncel En Son Yeni Haberler

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Güncel En Son Yeni Haberler
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar, Kampanyalar

  • Corona Vakalı Günlerde İspanya’nın ilk 2 aylık turizm verileri

   Corona Vakalı Günlerde İspanya’nın ilk 2 aylık turizm verileri

   Turizm Haberleri İlan / kayıt numarası : # 3619 5kez görüntülendi. Nisan 11, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Corona Vakalı Günlerde İspanya’nın ilk 2 aylık turizm verileri, İşte korona kıskacındaki İspanya’nın ilk 2 aylık turizm verileri, Şubatta ziyaretçi sayısı arttı Şubat ayında İspanya’ya giden ziyaretçi sayısı bir önceki yılın aynı ayına kıyasla yüzde ...

  • Hangi tur operatörü ne kadar destek alacak?

   Hangi tur operatörü ne kadar destek alacak?

   Turizm Haberleri İlan / kayıt numarası : # 3617 8kez görüntülendi. Nisan 11, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Hangi tur operatörü ne kadar destek alacak? Kültür ve Turizm Bakanlığı, yurt dışından turist getiren tur operatörlerine milyonlarca dolar destek vermeye hazırlanıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı, yurt dışından turist getiren tur operatörlerine milyonl...

  • Koronavirüs Rusya'da en çok hangi sektörleri vurdu?

   Koronavirüs Rusya'da en çok hangi sektörleri vurdu?

   Turizm Haberleri İlan / kayıt numarası : # 3616 6kez görüntülendi. Nisan 11, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Koronavirüs Rusya'da en çok hangi sektörleri vurdu? Rusya Başbakanı Mihail Mişustin, koronavirüsün Rusya'da en çok etkilediği sektörleri açıkladı. Rusya Başbakanı Mihail Mişustin koronavirüs nedeniyle ülkede en çok zarar gören sektörleri otomotiv, ha...