Alanya Korunacak Şehirler Listesinin En Başında Geliyor

 • İlan / İçerik Numarası : # 3642 3 kez görüntülendi.
  • Alanya, Türkiye
 • Fiyat / Ücret / Maaş : İlanı verenle iletişime geç

Alanya Korunacak Şehirler Listesinin En Başında Geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla, 2016 yılından beri Türkiye'de 16 alan, 'kesin korunacak hassas bölge' listesine alındı. Son olarak Kaş'taki Saklıkent'in de hassas bölge ilan edilmesiyle Antalya, 6 bölge ile liste başı oldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca daha önce, birinci, ikinci ve üçüncü derece doğal sit alanı olarak ilan edilen bölgelerde tarama yaptırıldı. Üniversitelerdeki bilim insanlarının yaptığı araştırmalar sonucu ekolojik bilimsel raporlar oluşturuldu. Çalışmalar neticesinde doğal sit alanı olarak adlandırılan bölgeler, kesin korunacak hassas alanlar, nitelikli korunacak alanlar ve sürdürülebilir alanlar olmak üzere 3 kategoriye ayrıldı. Nitelikli korunacak alanlar ve sürdürülebilir alanlar Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca ilan edilirken, kesin korunacak alanlar Bakanlar Kurulu kararının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de ilan edildi. İstanbul, Antalya ve Adana'daki doğal sit alanı kapsamına giren bazı alanların kesin korunacak hassas alan olarak tescil ve ilan edilmesi hakkında Cumhurbaşkanı kararları 5 gün önce Resmi Gazete'de yayımlandı.
ANTALYA LİSTE BAŞI

Resmi Gazete'de 2016 yılından beri, 16 bölge, 'kesin korunacak hassas bölge' ilan edildi. Türkiye'nin turizm merkezlerinden biri olan Antalya, kentteki 6 alanın hassas bölgeye alınmasıyla listede başı çekti. Listeye giren ilk bölge, 15 Ağustos 2016 tarihinde, Konyaaltı'ndan Kemer'deki Beldibi arasındaki kıyı bandı oldu. Listeye, Eylül 2017'de, Kumluca ilçesindeki Alakır Çayı girdi. Daha sonra sırasıyla Patara ve Yeşilköy, Fırnaz Koyu, Alanya Kalesi ve son olarak bu yıl 27 Haziran'da Saklıkent Kanyonu listeye girdi.Ayrıca, Antalya'nın Kaş ilçesi Saklıkent Kanyonu, Doğal Sit Alanı kapsamına giren alanları kesin korunacak hassas alan olarak tescil ve ilan edildi.

Yayın tarihi: Haziran 16, 2020 Yayınlayan / Yazan : Alanya Haberleri Güncel En Son

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Alanya Haberleri Güncel En Son
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar, Kampanyalar

  • Sapadere Kanyon İhalesi Neden İptal Edildi?

   Sapadere Kanyon İhalesi Neden İptal Edildi?

   Gezi Haberleri (Alanya) İlan / kayıt numarası : # 3640 8kez görüntülendi. Haziran 16, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Sapadere Kanyon İhalesi Neden İptal Edildi? Geçtiğimiz günlerde yüksek miktarla ihalesi yapılan Sapadere Kanyonu, ihaleyi kazanan firma taahhüt ettiği ücreti yatırmadığı için ihale fes edildi. Alanya’nın saklı cenneti olarak adlandırılan Sapadere Kan...

  • Eski Öger çalışanı Antalya merkezli acenteye transfer oldu

   Eski Öger çalışanı Antalya merkezli acenteye transfer oldu

   Gezi Haberleri İlan / kayıt numarası : # 3510 13kez görüntülendi. Temmuz 27, 2019 İlanı verenle iletişime geç

   Eski Öger çalışanı Antalya merkezli acenteye transfer oldu Alman seyahat pazarının tanınan ismi Ali Doğan, MC Touristic Services bünyesine katıldı. Geçtiğimiz ay Antalya merkezli olarak faaliyetine başlayan MC Touristic Services, turizmci Ali Doğan’ı...